Huawey p9 lite vs samsung (a5 ili a7)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од bobica, 26 дек 2016.

 1. bobica

  bobica Нов член

  Член од:
  20 јан 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone5
  Друштво се двоумам помеѓу овие три телефони хуавеј п9 лајт , самсунг а5 или а7, дајте мислење што да земам? Фала


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.447
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Или п9 лајт или а7 кој ти се свиѓа повеќе
   
 3. bobica

  bobica Нов член

  Член од:
  20 јан 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone5
  Повеќе ми се свиѓа самсунгот ама голема разлика е во цена па ме интересира дали е толку подобар од п9 и дали се исплаќа за парите или не


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  А5 и А7 2016 или 2015?

  Huawei P9 lite
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.430
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Искрено, стај го и Idol4 во споредбава. Вреди, верувај.
   
  На bobica, goran и Dzepar им се допаѓа ова.
 6. bobica

  bobica Нов член

  Член од:
  20 јан 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone5

  A5 и А7 2016, а гледам и ј7 прајм не е лош


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  A5 2016 според мене е одличен уред. П9 lite би го споредил со А3 2016 и ценовно и по перформанси. А5ката е веќе друга прича :)
  Имам п9 лајт ама ако имам можност би одрбрал А5 2016, А7 е според мене многу голем и гломазен. Зависи колкав уред сакаш пред се.
   
 8. Mr Southpaw

  Mr Southpaw Нов член

  Член од:
  7 јул 2015
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Huawei P8
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Мислам дека п9 лајт е доста солидно телефонче, а и ќе заштедиш некој денар. А5 ќе те кошта повеќе а освен тоа што има убо амолед екранче не гледам друга предност. А7 веќе, мислам дека воопшто не вреди за парите.
   
 9. Arsenio.T

  Arsenio.T Член

  Член од:
  16 мај 2014
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Имам моментално Huawei p9 lite (2017) и по мое мислење телефонот е супер! Брз стабилен, батерија топ,играње најнови игри, за тие пари одличен!
   

Сподели преку: