Huawei генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Помеѓу Huawei P9 и P10 разликата е,исто како што помеѓу hacer4e и hacker4e. Една буква.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  ме интерсира како си задоволен до сега од телефонот,? тоа со сминкајнето е друга работа...
   
 3. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  веке недела дена не ми работи google play на мојот нов huawei p10 не ми симнува апликациии .Знам едно од решенијата е да му удрам рестарт фабрички. Друго некакво решеније некој со случен проблем .
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ти дава некоја порака или едноставно си стојат така..?
   
 5. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  не никаква порака не дава значи идеш ти download и си вртат линиите мегабајтите не отпочнуваат врти тааа линија нон-стоп ,ваљда сваќаш сто ти кажувам
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.455
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Да знам, брат ми го имаше проблемот на Xiaomi, мислам дека враќаше плејстор на постара верзија (uninstall updates). Ај пробај па види.
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Има ли некој број на кој што можам да се јавам? Бројот што им стои на фесјбук пејџот, никој не ми крева веќе 3 дена. Броевите што се наведени на Хуавеи сајтот, се за сервис.
   
 8. kokole

  kokole Член

  Член од:
  25 дек 2011
  Мислења:
  159
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Дали некој има искуство со MATE 20 не про или лајт верзија најмногу ме интересира камерата дали спрема galaxy s9 е тука некаде не ми се зема овој вториов поради прескапиот дисплеј
   
 9. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.551
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9367&idPhone2=8966
   

Сподели преку: