Huawei генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Мислам дека телефонот ќе биде голем успех, само се надевам дека цената брзо ќе се стабилизира, некако 650€ многу се.
  П.с. боиве интересно изгледаат :)

  Huawei P9 lite
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Малку ми е чудно тоа со копчето.
  Fingerprint копчето е истовремено Back, Home, Recent.
   
 3. Misko195

  Misko195 Нов член

  Член од:
  20 апр 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Момци, да ли кај нас во Македонија официјално е пуштена ОТА update Nougat, Huawei P9 Lite L21 C432B161. Читам дека во Србија, Романија и регионов Nougat е пуштен пред недела дена, меѓутоа кај мене сеуште нема ништо. Јас сум на VIP, а телефонот не е кариер заклучен, ако тоа има некаква врска.
  Дали кај некого со овој модел на телефон има пристигнато апдејт?

  Благодарам.
   
 4. didy

  didy Нов член

  Член од:
  2 фев 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  HUAWEI Y625
  Здраво,
  Барам мислење дали може оваа состојба да се среди?
  За мобилен : HUAWEI Y625

  [​IMG]
  Иако постапив така повторно се јавува истиот натпис, а немам барано ништо да се шифрира ???
   
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Сликата не ја отвара?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 6. didy

  didy Нов член

  Член од:
  2 фев 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  HUAWEI Y625
  https://prntscr.com/gfw1pv
  претпоставувам треба наново да се флешува, инаку во мод на проверка на уредот (волуме- со старт копче) влезе во мод каде се пишува на кинески ама камера работи, тач работи, глас работи, бои и контраст.
  со фабричко ресетирање ништо не добив
   
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  t-mobile e ?
   
 8. didy

  didy Нов член

  Член од:
  2 фев 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  HUAWEI Y625
  Користи СИМ и од ВИП и одТмобиле, купен од НЕПТУН пред 1 година.
  Во еден сервис ми рекоа ако не успее флешувањето отидена е меморијата, нешто што сеповторило на повеќе случаи како мојот
   
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Поши ми ПП мислам ќе може да се среде.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Дечки овие денови сум во еуфорија да купам нов телефон се двоумам помеѓу huawei p10 i huawei p9 нема големи разлики гледав на интернет . ваше мислење некој да сподели искуство
   

Сподели преку: