Huawei генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  444
  Допаѓања:
  262
  Поени од трофеи:
  63
  На сестра ми P8 Lite нешто чепкала малата, и сега сите икони и се црни, сликите во галеријата се како h-ray ..
  Пробав да сменам тема, ама и темите што ги дава се црни, иконите исто.
  Да не знае некој што може да биде???
   
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Invert colors опција?
   
  На Bumblebee, OLI-HAUG, Ilija и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  444
  Допаѓања:
  262
  Поени од трофеи:
  63
  Господ здравје да ти даде!
  :)))
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  http://telefoni.mk/news-14735-zverot-na-Huawei-so-moken-procesor-ke-gi-napadni-Apple-i-Samsung.html

  P10 ќе има 5,2 инчен дисплеј, а Plus моделот 5,5 инчен дисплеј, со резолуција на двата модела со 2,560x1,440 пиксели. Телефоните на Huawei ќе работат со 8 јадрен Kirin 960 процесор и последната верзија на Android, 6GB RAM меморија и 256GB внатрешна меморија, а од задната страна камера со 16MP.
   
  На Bumblebee, Dzepar и Ilija им се допаѓа ова.
 5. dejan.s1980

  dejan.s1980 Член

  Член од:
  9 окт 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  47
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  S7-edge
  Ми треба матична плоча за Хуавеи П7-L10,некој?
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  И Хуавеи летнале со разумот.
  Вадат телефон Huawei p8 Lite 2017
  <3
   
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Мора да му дадат некое име и мора да штампаат нови телефони...
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Убаво тоа, ама кога веќе минуваат низ генерации и знаеме дека п8 е серијата од полани, а п9 од лани, зашо сега вадат пак п8?
  Збунувачки е.
   
 9. dejan.s1980

  dejan.s1980 Член

  Член од:
  9 окт 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  47
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  S7-edge
  Хуавеи G 620s со пукнато стакло,некој од сервисерите да пиши цена за сервис?
  Поздрав
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  1000-1200 ден.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На dejan.s1980 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: