Huawei генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Тука дискутираме за Huawei телефоните и се поврзано околу нив.
   
  На goran и psyside им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Huawei уште пред некоја година ме изненадија со телефоните и од тогаш си тераат доста добро, особено периодов.... Барем подобро од бројни појаки и пораспространети брендови..

  И да, според информациите што ги имам, први направија телефон со форс тач. :)
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ја некни го гледав п8 ептен ми се бендиса...
  Дизајнот екстра само малце да беше појак

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  На погрешни работи штедат Huawei, незнам зошо толку слаби графички вградуваат во нивните чипсети....а до пред некое време и нандот им беше тиња.
   
  Последна промена: 16 окт 2015
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Сега во крин 950 ке имаат мали т880 гпу...кој е подобар од на снапдрагон 530


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па у принцип не штедат на погрешни работи според мене... Имаат прејак дизајн што е клучно за продажба на телефоните.... Исто така телефоните работат пристојно добро, мора да штедат некаде за да се издигнат повисоко и да соберат база на корисници. Така да поприлично паметен потег јас мислам. Сега може полека да ја мењаат работата. :)
   
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Mali T880 MP2 :rolf: (2 јадрена верзија) додека сите други големи играчи ќе имаат 6/8.
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Хмм. Ке видиш наскоро...
  http://www.tomshardware.com/news/arm-mali-t880-80-percent-faster,28565.html
  И има само 1 верзија на мали т880 :)
  Послабата е т860

  https://www.arm.com/products/multimedia/mali-performance-efficient-graphics/mali-t880.php

  Во крин 850 е оваа најавена ...
  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Јок, никогаш до сега немало само 1 верзија.

  "The Mali-T880 GPU is scalable from one to sixteen cores"

  Шансите Huawei да користи хај енд GPU се минимални.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: