Huawei во Македонија?

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од Boomerang, 30 авг 2012.

 1. negoznam

  negoznam Активен Член

  Член од:
  3 дек 2008
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  178
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6+
  Не генреализирај со лаиците. И покрај тоа што си во право за испробувањето на непознати брендови, секој ентузијаст користи и од признатите брендови на пазарот.
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.165
  Поени од трофеи:
  358
  Така е. Се сеќавам буквално вака се осеќав кога купив ХТЦ, тогаш брендиран како i-mate.

  Само што тогаш хардверот и те како беше најпресуден, и тоа во оние брутални мегахерци, мегапиксели итн. Сега на вакви работи се палат лаиците, бидејќи не разбираат дека еден ист екран, може да биде иста резолуција, а сликата и тачот и осетливост и дебелина да бидат НЕБО И ЗЕМЈА. Овие карактеристики се сега само за луѓе што се уште заглавени во 1990тите со разбирањата на технологијата.
   
 3. Misko195

  Misko195 Нов член

  Член од:
  20 апр 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ја читам темава, како пред 5 години не ви било верно дека Huawei може да биде солиден бренд. Денес како што можам да забележам, секој 3 има Huawei и презадоволен е ;)
   

Сподели преку: