HTC root??

Дискусија во форумот 'HTC' започната од sasemkd1, 26 апр 2019.

 1. sasemkd1

  sasemkd1 Нов член

  Член од:
  7 јул 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Dali znae nekoj kako da go rootuvam HTC desire12
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Поради тоа што во мода не е веќе да се рутуваат телефони, затоа што скоро сите апликации освен кол рекордерите кај одредени брендови бараат рут, пракса немам кај овој модел на ХТЦ но принципот на работа би требало секогаш да е ист, затоа што колку што имам познавање немаат ништо сменето во заштитата последнава деценија.
  Треба да му го отклучиш бутлоадерот (брише се од податоци)
  Симни си кингорут на компјутер и конектирај го.
  Ако не сака со кингорут, тогаш цвм рикавери инсталирај му и со magisk app.
   

Сподели преку: