HTC One M7 Unlock

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од ivan2579, 2 мар 2014.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво,имам HTC One заклучен на нашиот T-Mobile, купив код но не го прифаќа ми рекоа дека морам да го даунгредорам софтверо на 4.1.2, дали тоа е точно?
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Не е точно.
  Барај нов код под хитно.
  Фирмвер верзијата нема врска со кодот.
  Грешен код ти имаат дадено.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  море не збори два пати могуче е, кај другар беше сличен случај само што кај не го прифати кодот на 4.2.2, одкако напраи апгрејд од 4.2.2 на 4.3 го прифати кодот е ај :), за с3 се работеше.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Абе од две различни места исти код ми даваат, како е можно тоа?
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Па тој код прв им го даваат
  и нив.
  Ако ти е телефонот на 4.2.2 или понов, пиши им потенцирај на кој фирмвер си. Сними ја процедурата и прати им видео и барај нов код.
  Кај хтц не би требало фирмверот да праи проблем при анлок а не би требало да праи проблем и ако е на договор телефонот.
  Ќе мора нов код јас мислам.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Може од ист извор препродаваат кодови
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Не е до изворот.
  Го пишуваат IMEI-to на терминал или калкулатор.
  Од терминаллот прв код за тоа IMEI е тој код
  што го добил од двете места.
  Немало потреба да се нарачува од друго место,треба да се побара друг код .
  www.cellunlocker.net

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 8. intman

  intman Нов член

  Член од:
  4 јул 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Mojot HTC ONE M7 e donesen od usa t-mobile verzija... koga dojdov vo MKD mu napraviv unlock a posle toa i update na software na 4.4.2 kitkat... E sega mi dade opcija za nov update so nov htc sense 6.0 (a sega mi e 5.5) i ponov android... go simnav se toa okolku 690mb se fati pocna da se instalira, stigna do pola negde i se pojavi crven trijagolnik :\ Kazete mi dali moze da se napravi ova i dali moze da se vratat aplikaciite koi si gi imase samiot mob pred da mu napravan unlock a koi potoa se izbrisaa avtomatski. Me interesira i cenata ako ima care za problemov
   
 9. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  Само еден е лек :)
  Алфа мобил, пиши му порака  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 10. intman

  intman Нов член

  Член од:
  4 јул 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
   

Сподели преку: