HTC One M7 софтвер

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од ivan2579, 31 окт 2013.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Познат проблем кај HTC One.
  Хардвер е во прашање,само замена нов телефон ќе го среди проблемов.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 2. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Ми го замнија со нов, сега е се супер но софтверот е 4,1, дали при апдејтирање на софтверот на 4,4 ќе се смени нешто со камерата или слободно да си го обновам? :eek:
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Апдејтирај
   
  На AndrejGagale му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Може некој што разбире да ми каже како да го кренам софтверот на 4.4.2.. телефонот е купен од t-mobile mk но сеуште не ми дозволува апдејт.. Инаку на 4.3 сум
   
 5. pifmgr

  pifmgr Нов член

  Член од:
  2 мар 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Posledno so procitav po internetov e deka e povlecena 4.4.2 verzijata poradi nekoi problemi. Inace i jas seuste ne uspeav povtorno da go dobijam apdejtot

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Каков проблем ??? Јас го користам со 4.4.2 преку апдејт и немам никаков проблем и не се замарајте за апдејти оти 4.3 и 4.4.2 нема никаква разлика освен малку подобрена батерија и статус барот иконата е без боја и ништо друго, се друго е исто, инаку политиката на ХТЦ е таква кога најавуваа апдејти за тој-тој датум се до тој-тој датум и завршена работа додека оние што стои по продавниците си ,,пропуштија возот" така да ако сакате 4.4.2 тогаш флешнете на таа верзија со оригинален сток . И мене ми се случуваше ваков проблем кога имав ХТЦ Дезајр ХД и имаше апдејт и јас си пропуштив .
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Дечки ај проверете дали имате апдејт на вашите ХТЦ ОНЕ и задолжително преку Wi-Fi инаку мене веќе ми најавува апдејт
  [​IMG]
  :)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 8. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  За ХД-то излезе само еден апдејт 2.3.5 ,после то најавуваја ICS ама го откажаја :))) и од тогаш малце на нерви почна да ми оди хтц се дур не го извадија хтц оне :)
   
 9. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  го инсталирав веке и е прекрасен :D
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  [​IMG]
  [​IMG]

  Веќе си добив апдејт баш денеска :)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   

Сподели преку: