HTC One M7 софтвер

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од ivan2579, 31 окт 2013.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А после десет дена,дали си рутирал и си отклучил бутлоадерот ???
   
 2. pifmgr

  pifmgr Нов член

  Член од:
  2 мар 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ne nisto ne sum promenil, samo ne bev vo moznost za wifi tie denovi.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 3. pifmgr

  pifmgr Нов член

  Член од:
  2 мар 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  [​IMG]

  Eve kako mi izgleda vo momentov

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е па тогаш направи чат-пат преку Вај-Фај со различни периоди или најверојатно си пропуштил возот и единствена можност е да направиш Custom Rom инаку на мојот ХТЦ Оне е апдејтиран на 4.4.2
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Пробај да го исчистиш cache.
  Прво фактори ресет
  А после wipe cache partition
  Само сум забораил дале беше можно wipe cache со сток рекавери на htc.
  После wipe cache partition мора да ти даде апдејт.
  Прашајте го и атом ант за солуција.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 6. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  414
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  И после тоа?
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  И после тоа ќе ти даде ОТА апдејт.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 8. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  414
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Не ми даде.. пак преку софтвер апдејт од сетингс е, или?
   
 9. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Денес зедов HTC One, се нормално си се симнаа новите софтвери, предобар ми е телефонот но многу сум разочаран од камерата. Еве неколку слики на темно, и на темно со блиц...вака розово треба да се појавува или има нешто проблем?

  [​IMG][/url]
  [​IMG][/url]


  Едит: прочитав по форуми, сите кои го имале овај проблем ги враќале телефоните кои му се под гаранција, нормлано проблемот му бил решен. Дали тука кај нас, ќе го средат проблемот, иначе е земен од Ledikom.
   
 10. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Нормално дека ќе ти го решат проблемот , ако имаш гаранција пари си дал не си го украл па да не ти го решат проблемот. Носи го кај нив што побрзо. Поздрав


  Sent from my iPhone 5s White using Tapatalk
   

Сподели преку: