HTC One M7 софтвер

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од ivan2579, 31 окт 2013.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Значи вака, веќе како што знам излезен е 4.3 jelly bean ама кај мене сеуште не дава апдејт и сум на 4.2.2. Како да го средам тоа? Кај брат ми на телефонот му даде уште пред недела време??
   
 2. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  на различен оператор сте?
   
 3. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  не и двајцата сме на вип
   
 4. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  153
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  кај и да е мора и кај тебе да стигне
   
 5. stapica32

  stapica32 Нов член

  Член од:
  15 јан 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Decki, imate li nekoja informacija vo vrska so android 4.4 koga treba da izleze update za HTC ONE?? Gledam po sajtovite deka ima izlezeno za neverlock internacionalna verzija ai mojot e isto taka neverlock a se uste mi nema dadeno update.
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Па има neverlocked/sim free htc one од цел свет и за различни пазари и региони за секиј регион во разлилен период праќаат апдејт.
  Влези во фастбут и види кој CID број го имаш и кој фирмвер го имаш 19.хх.ххх.хх и по тоа протарашкај по гугл и види дали има за твојата верзија и регион 4.4.2.
  Ако ти се брза отклучи го бутлоадерот напраи му S-Off и после тоа можеш да му инсталираш RUU за било кој регион.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Кај мене ми се појави апдејт за 4.4.2 и инсталирав инаку на ONE сум.
   
 8. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Тие што направија апдејт на 4.4.2 официјален дали имаат проблем со розева камера во слаба светлина?
  Мене после апдејтов ми искочи овој проблем...ај некој што знае нека пише што како е работава и дали да го носам на сервис(уште ми е по гаранција)?
  Данке вери мач однапред :)
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Кај мене 4.4.2 го нема тоа розевото се е перфектно како што треба нека направи Хард ресет пошо пред да се направи апдејт требало да се избрише пиратски апликации и да ресетира само така поубаво ќе излезе чист апдејт и чист процес за инсталирање од апдејтот бидејќи при процесот за инсталрање од апдејтот најчесто излезе до 86-94 % ете не испаѓа чист процес на 100% како што треба,а ако пак истиот проблем тогаш до хардверот е.
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Пиратските апликации немаат врска со розевата боја на камерата.
  Ако и после фактори ресет пак има розево тогаш до хардверот е.
  Може да се врати телњфонот на 4.3 само ќе треба да се отклучи бутлоадерот.
  Па ако пак и на 4.3 има розево е тогаш е 100% хардвер.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: