HTC one A9S TWRP recovery

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Zero_Zero_HELP, 24 окт 2018.

 1. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Здраво
  Дали можам на htc a9s да ставам
  Twrp recovery??
  Барав но не најдов и firmware.
  http://rulsmart.com/htc-one-a9s-32gb-3419/recovery/
  Да пробам да ставам
  twrp recovery од оваа страна,и ако може да направам backup на firmware-то за секој случај да не брикне после укл. на телефонот
  twrp recovery.
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Треба да го отклучиш прво бутлоадерот, со тоа автоматски ја губиш гаранцијата.
  Линк од понова, функционална и истестирана верзија на тврп: https://github.com/sabpprook/twrp_b...load/1.0.0/twrp-3.2.1-0-e36_ml_unofficial.img

  доколку сакаш само да го рутнеш и модифицраш сток фирмверот за да работи подобро уредот, magisk: https://magisk-manager.uptodown.com/android/descargar
  patched boot: https://drive.google.com/file/d/0B7kstm3RHGpkeExWQjZhbmJGdHM/view
  и минимал адб, оф корс :)
   
  На Zero_Zero_HELP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Благодарам друже му ставив
  Twrp и работи,дали можам да му сменам ромот firmware android 7?
  барав но не најдов.
  --- Споено дупло мислење, 3 ное 2018 ---
  Заборавив Доколу имаш батерија
  За него htc one a9s 2300mah battery
  Или да се порача од некаде.
  Која е цената и дали може да ја наместиш?
   

Сподели преку: