HTC ONE 16GB

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од stapica32, 15 јан 2014.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Ај оф малку...:)
  Како Ноте 3? Задоволен?
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Сеа за сеа ептен задоволен.
  Уште го возам на првиот фирмвер а има 5 ситни апдејта од овој ја што го имам xxxxMI7, и еден голем апдејт.
  завчера излезе leaked 4.4.2 a денес излезе и официјален 4.4.2.
  Малце ми беше страФ пред да го купам дека нема да биде добар и дека ќе биде слаб со батерија/перформанси
  али сеа за сеа е ѕверка.
  (батерија до 7-8 саата со пазење и повеќе)
  Доста е флуиден,има понекој ситен лаг али поретко од SGS 4.
  До сега ниеден force close,само еднаш му имам удрено фактори ресет од радозналост хихи :)
  Изработката му е тука со SGS 4,пластика али се трпи,сепак не е ајфон изработка.
  (ајфон си е ајфон да не се лажеме)
  Првата недела користење е чудно пошто е голем али после се привикнува раката и окото.
  Тоа е тоа,алал парите топ си е за сеа.

  Позз


  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk Pro
   
  На zokimk, Војвода и fenomenmk им се допаѓа ова.

Сподели преку: