Проблем HTC Desire 620

Дискусија во форумот 'HTC' започната од bubeto, 19 апр 2016.

 1. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Здраво. Пробувам да го отклучам бутлоадерот на Desire 620 single sim. Пробав со секакви драјвери инсталирање и барав по xda форуми и се наново инсталирав ама у fastboot не го чита телефонот никако.. дали има некоја фрка со моделов или што може да е работава. Фала момци
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  види дали ти се активирани developper options i дали тие вклучено usb debuging
   
 3. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  проблемот изгледа бил до PC-то. Направив рестарт и си го даде телефонот во фастбоот и си го рутнав сеа уште кастом ром да ставам остана. Фала како и да е може да се затвори темава.
   
 4. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Другари сепак имам пак мал проблем. Преку кинго роот и фаст роот прави роот на телефонот ама после у ром менаџер или преку twdp ми вика дека треба да се направи роот на телефонот и не ме пушта у recovery никако. Пробав и преку фастбоот да флешнам recovery, ама после преку бутлоадер одам у recovery и ми дава ерор дека не е точно. Ако има некој точен .img фајл за да флешнам recovery би бил благодарен.
   
 5. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  https://twrp.me/devices/htca31ul.html ете ти официјален тврп само кликни на донлоад и и флешни преку фастбоот

  1.Доднлоадирај ТВРП 2.8.7.0 ИЛИ 3.0.0.0
  2.Премести го во фолдерот каде што имаш фастбоот
  3.отвори фастбоот и напиши
  adb reboot bootloader
  4.Полсе напиши fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-a31ul.img ili 2.8.7.0 зависи шо ќе спуштиш
  5,fastboot reboot
  6,Толку е

  Шо ерор ти вади ? и уште еднаш провери дали го отклучи боотлоадерот
   
 6. htc desire 826

  htc desire 826 Нов член

  Член од:
  7 јун 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  http://www.htcdev.com/bootloader/
   
 7. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Momci jas zakashkav stvarive poso so TWRP nieden custom rom nejke da se instalira, i se so instaliram prai error 7 ili 9. Druga rabota i so flash tool nejke da mi raboti da mi go prepoznae telefonot. Isto taka i u fastboot ne mi flashuva system. Ima nekoj predlog?
   

Сподели преку: