HTC Desire 310

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Viktor1, 20 мај 2014.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Пробај и со
  MobileGo од Wondershare
  Јас пред некоја недела го открив за ајфон-ios а работи и на дроид ,
  све сам инсталира и драјвери све комплет.

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
  На kirev и vlatko.donev им се допаѓа ова.
 2. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Пак не сака да се поврзе
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Хардвер.
   
 4. DimitarMK

  DimitarMK Нов член

  Член од:
  10 апр 2008
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ми се скрши екранот на HTC Desire 310. Тачот си е океј, стаклото исто. Каде можам да купам само екран? Мегамобил немаат на лагер. Можда ebay ми е решението.
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Во ibutik во Дебар Маало карши Апче слаткарницата,
  https://www.facebook.com/ibutik.mk/timeline
   
  На DimitarMK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. volvo nh

  volvo nh Нов член

  Член од:
  13 јун 2015
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  htc desire 310
  здраво дали мозе некој да помогне телефонот е хтц десире 310 несто е инсталирано на него па сега само се гаси и пали повторно дали има некое ресение да се инсталира целиот повторно и колку би цинело благодарам.....
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Можеш да направиш хард ресет сам, прво направи wipe data, после тоа под него wipe cache

  Ако продолжи да се рестартира тогаш си има друг проблем

  Performing a factory reset using hardware buttons
  1. Remove the battery, wait for a few seconds, then reinsert the battery.
  2. Press and hold the VOLUME UP button, and then press and hold the POWER button.
  3. Wait for the screen with the Android image to appear, and then release the POWER and VOLUME UP buttons.
   
  На goran и Bumblebee им се допаѓа ова.
 8. volvo nh

  volvo nh Нов член

  Член од:
  13 јун 2015
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  htc desire 310
  пробав со хард ресет но не функционира
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Тогаш треба да се префлешува, ова е МТК уред треба да побараш соодветен SP Flash и фирмвер, ако неможеш да се снајдеш или те мрзи да бараш по интернет, пиши јас ќе се помалтретирам :)
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mackarana

  mackarana Нов член

  Член од:
  9 авг 2014
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Момци, го скршив предното стакло на екранот, си го купив делот, дали некој сервис ќе се нафати да го намести, и колку ќе ме чини таа услуга?
   

Сподели преку: