HTC Desire 310

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Viktor1, 20 мај 2014.

 1. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  телефонот ти е нов земен ос салон или секнд хенд
   
 2. tsimonovski

  tsimonovski Нов член

  Член од:
  22 окт 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  1
  Ако сака некој услуга да ми стори. Јас имено го рутирав. Ми сметаше и многу ме иритираше HTC BlinkFeed па почнав да бришам системски фајлови и освен Blinkfeed сум избришал и нешто системско. Падна цел систем ама некако го средив, т.е најдов Google now ланчер кој сега за сега ми овзоможува да го користам телефонот. Сега една молба до корисниците на форумот. Ако има некој што направил рутирање, би го замолил да направи бекап на системот и да ми го пушти таков фабрицки како што е да може да го вратам назад системот.
  Поздрав
   
 3. tsimonovski

  tsimonovski Нов член

  Член од:
  22 окт 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  1
  Дури да вратите одговор јас го одбрикирав. Сега само пак да го рутирам и ке постирам за други да не се мачат како моне. Поздрав
   
  Dzepar, goran, Gajche и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Напраи си бекап на фирмверот со Mtk Droid Tools спремен за флеш со SP Flash Tool (има туторијали на јутуб)
  а доколку има cwm рекавери за телефонов,не е лошо и еден cwm nandroid backup да си имаш.

  Така ќе си имаш фирмвер бекапи за другпат,ионака за овој телефон потешко се наоѓа фирмвер,да не речам воопшто не се наоѓа.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Немав време да ги прочитам сите постови па ако досега е веќе пишувано за истиов проблем,однапред се извинувам.
  Се работи за проблем со полнење на батеријата односно не се полни батеријата и не се поврзува со компјутер што според мене би значело дека конекторот е во дефект.Прашањето ми е каде да го однесам на поправка за да поминам поевтино и колку би чинела таа поправка.И плус и екранот е пукнат,само стаклото,тачот си работи.
   
 6. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Најпаметно ти е да му пишиш ПП на @krale@alfa mobil team @Torte Mobile @trte mrte кoнтaктирaј ги нив oни ке ти дaдaт ценa. ;)

  Xperia M2 D2303 on K.K. 4.4.4
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Истиот телефон htc desire 310 не се поврзува со компјутер,штиклирано е usb debuging,непознати извори и пробав со повеќе различни кабли и пак не сака,инсталирани се драјвери на пц,а исто таков друг телефон се поврзува,овој не сака.
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ух. Фактори ресет најпрво. Бекап преку картица или преку Moborobo преку wireless
   
 9. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Го имам My Phone explorer,ќе пробам со него ако се порвзи со блутут или wifi
   
 10. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ова за да го исклучиме софтверот како проблем
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: