HTC Desire 310

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Viktor1, 20 мај 2014.

 1. Viktor1

  Viktor1 Нов член

  Член од:
  17 апр 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  еве конечно отворивме тема за ХТЦ ДЕСИРЕ 310
   
 2. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  А досега нешто ве запираше да не ја отворите?
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Сега го даваат во вип на 555 тарифата за 2000-ки ... па очекуваме да биде купуван и се надевам подобар од 300ката
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Јас се мислам да го земам за сестрами,добро телефонче е.

  Send from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Па до сега ХТЦ не направиле лош телефон, дури и HTC Explorer што е најбедното, ултимејт чкарт делови и преевтин телефон со Android е далеку подобар од некои Самсунг, ЛГ, Сони и Алкател телефони.
   
  На AlexM и goran им се допаѓа ова.
 6. Viktor1

  Viktor1 Нов член

  Член од:
  17 апр 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  телефончето ми изгледа добро со многу добар процесор ама незнам дали има 512 или 1 гб рам од ВИП ама викаат дека има многу слаба камера го има ли некој земено???
   
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Јас колку што сум информиран, single sim 512мб рам а dual sim 1gb рам,а за камерата немам сеусте информација како е што е.

  Send from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 8. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  1gb ram se single sim, tie vo vip a 512mb ram se dual sim. Za kamerata, citav deka nema auto niti touch focus, dodeka pak snima 1080p full hd.

  Sent from my ZTE Blade G using Tapatalk
   
 9. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Сигурен си дека single sim се со 1гб рам?
   
 10. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Барем така читав дека европските верзии се 1гб а и вип така викаат.

  Sent from my WM8850-mid using Tapatalk
   

Сподели преку: