HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. draganamon

  draganamon Нов член

  Член од:
  9 јун 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iPhone 5
  Zdr decki.
  Nov sum na forumot, pa sakav da prasam sto izpadna zaklucokov od temata, dali vredi da se kupi HTC 10 ?
  Dali znaete kaj se prodava HTC 10 kaj nas. Nema vo ledikom (ima 1 zlaten) i ne se znae koga i dali ke se donese.
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Здрaвo,дoбрo дoјде нa гсм фoрумoт и имaј дoбaр престoј,мегу другoтo нa фoрумoв пишувaме кирилицa,тaквo е прaвилoтo,вo врскa сo телефoнoт,спoред мене телефoнoт не јa oпрaвдувa ценaтa зa перфoрмaнсите,спoред мене нaјдoбрa oпцијa е s7 edge a е пoскaп oд htc 1000ден,вo секoј пoглед s7 гo гaзи нa htc,јaс кoгa би земaл дефинитивнo s7 би зел пред htc.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  draganamon, Bumblebee, the_maker и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. draganamon

  draganamon Нов член

  Член од:
  9 јун 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iPhone 5
  Се извинувам, не знаев за кирилицата. Генерално се согласувам за s7, само едноставно стаклото не ми лежи на рака. Претпочитам метална конструкција во рака, а и ми скисна од iPhone.
  Исто така едноставно не можам да се навикнам на LG и копчето на задната страна.
  Прочитав дека HTC работат на новиот Nexus 5' само не знам дали ке има метален дизајн.
  Ме чуди колку време треба за телефоните да бидат достапни на нашиов пазар :).
   
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ако тебе ти се свиѓа, вреди. Телефонот ќе работи супер.. Дали е подобар од самсунг или не, од 1000 души, 500 ќе ти кажат да, 500 не... :)
  Така да ако ти се свиѓа тебе, супер телефон е.. :)
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Телефoнoт ке рaбoти супер дa,aли не верувaм декa некoј ке кaжи декa е пoдoбaр oд с7.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Има кој, има 2 групи :D

  Луѓе кои сакаат сток или блиску до сток искуство.

  Луѓе кои се против Самсунг и за инат би препорачале други уреди без разлика на се, touchwizlag итн.
   
  На Pane-G и goran им се допаѓа ова.
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  И јaс сум еден oд тие,шти сaкa стoк или блиску дo стoк,aли реaлнoстa е тaa,с7 е врвoт вo aндрoид светoт,е сегa мoжиме ние дa си прaвиме филмoви.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Јас би земал ХТЦ впрочем уште од почетокот само ХТЦ го користев од Дезајр ХД до ХТЦ Оне и доста се квалитетни во смисла за изработка . Ако ви се допаѓа ХТЦ земај ич не се думај и има подобар кориснички интерфејс .
   
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  И ја би го земал самсунгот, ако веќе треба да бирам, ама сакам да ти кажам, нема да згрешиш и со ХТЦ... Финтата е што веќе горе доле сите телефони се добри, брзи и стабилни, прашање на вкус е и лични погледи за тоа што треба да има еден телефон.. :)
   
 10. draganamon

  draganamon Нов член

  Член од:
  9 јун 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iPhone 5
  Здраво дечки,
  Може препорака за сервис за ХТЦ 10 низ Скопје ?
  Се исклучи телефонов и не реагира. Не се вклучува, не се полни...
   
  Последна промена: 30 мај 2017

Сподели преку: