HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ако ги земеш најдобрите звучници во светот, и едниот го покриеш да не искача звук од него, што мислиш дали тој звук ќе биде добар?

  Или еве вака, си имал претходно м8, и м9 кои се најдобрите телефони кога се работи за аудио, (стерео) сега го зимаш M10 за да слушаш музика во моно? не е битно и кристал да е звукот, пак е моно, што значи они прават даунгрејд без разлика што звукот ќе биде подобар од 95% од телефоните, тоа не е за фалење.....а најголем проблем е што они пак имаат огромен долен дел на кој комотно можеше да се смести еден добар звучник, али тоа е незнаат да дизјанираат внатрешно телефон HTC, од секогаш ги имале тие проблеми.
   
  На Dzepar и filipkir им се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Да земеш два звучници стерео и да ги залепиш еден до друг, нема да можеш да кажеш дали свират и двата, или само еден. А не па стереото да го осетиш. Е сеа замисли тој ефект е уште 10 пати поголем на телефон каде звукот излага од 10 сантима растојание.

  Стерео = булшит.. :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  За телефон стерео звук како што кажав на 10 см растојание е заебанција...

  Хтц 10 ке го има најдобриот звук од смартфоните кои се на пазарот и гарантирам дека ке биде подобар и од М9.
  Се останато е ајде да најдеме Маана на звукот кој ке биде дефинитивно добар.
   
  На Kapistec и христијан им се допаѓа ова.
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Земи м7 и пушти си клип или игра и спореди со било кој/чии звушници што не се свртени кон тебе.
  На z3c звукот не е воопшто јак, ама има огромна разлика ако е клипче со стерео, пошо звукот иде директно накај мене и пошо телефонот е поставен точно пред мене, се примеќа стерео звукот, не е у друга соба.

  Стерео е далеку од булшит и е приметно, ама ако, правдај си шо сакаш у животот.
   
  Последна промена: 14 апр 2016
  На mviktors, Dzepar, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Не се брукај....
   
  На dino_bt и RagingDemon им се допаѓа ова.
 6. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  При видеа телефонот се користи на 30тина cm, од очите. Доволно големо растојание е за солидно да се осети стерео моментот. Не е идеално стерео, но во никој случај не е глупост.
  Претпоставувам не си го користел, и затоа збориш вака. Што е уште поглупаво бидејќи се дава мислење околу нешто што не е искусено.
  Но сметам дека не е нешто околу кое треба да се крева голема паника.
  Чим повеќе никој производител не посветува внимание на тоа, сигурно знаат дека стерео звукот не е нешто посебно околу кое корисниците посветуваат внимание, па не посветуваат и тие.

  Sent from my Redmi Note 3 Pro
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Со крајот се демантира се што кажа...

  Не сум користел но сум видел и сум чул.

  А биди реален дека барем за Звукот во хтц 10 ке биде перверзија што се трудите нешто да избукате кога изгледате смешно.
  Немало стерео, да не има стерео во с7 па му се фативте на хтц 10.
  Зошто?
  Од Хејт...
   
 8. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Не сум го слушнал хтц 10, и неможам да коментирам. Би требало да е добар...
  Иначе тачно, не се смета стерео звукот за биг дил, иначе ќе го имале сите..
  А би требало, добро звучи.
  Ме чуди само кај ме најде дека сум хејтал за стереото што го нема...
  Ц ц ц...
  А јас баш кажав дека не е нешто којзнае колкава голема работа што го нема...
  Би го сметал за најрелевантно мислењето на оние кои што користеле м8/м9 и го знаат бенефитот од стерео звукот, наспроти моно. :)  Sent from my Redmi Note 3 Pro
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Немаше за што, па се фативте затоа што смениле нешто ХТЦ. Боже сачувај. Ете, ја, Оли и Христијан сме као Епл фан бој, а кога го браниме ХТЦ сме што? И со сменети звучници пак има подобро аудио од Шљамсунг, да не зборам за аудио чипот внатре.

  Само поентата не е дека смениле нешто ХТЦ, туку мора да се исхејта на НЕСЛУШНАТО, само заради тоа што Шљамсунг с7 доби сериозна конкуренција.

  Смешки, комедии, цццц
   
  На христијан и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge  Bs video   
  Последна промена: 15 апр 2016
  На Pane-G и goran им се допаѓа ова.

Сподели преку: