HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Нетреба побрз, камера и батерија добра и софтвер среден.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Брзината кај HCT никад не била проблем, недоволно добриот хардвер како дисплеј, камера, батерија, е.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.673
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Баш тоа сакав да кажам да биде добра батерија,камера и др. хардверски компоненти и најважно испеглан Sense кориснички интерфејс иако предхотното добро се покажа,но тука игра улога за брзина и без други заебанции.
   
  На OLI-HAUG и gug1 им се допаѓа ова.
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Kaj хтц секогаш беше проблем слабиот хардвер сега не е така... Во тој дел многу добро се поправија освен во нандот кој не е уфс 2.0...истата грешка ја направи и Г5 на ЛГ... Но сепак претпоставувам дека тоа и баш нема да му биде некаков проблем.
  Во другиот дел "софтверскиот" хтц немал никогаш маана со оптимизацијата и секогаш бил 1 класа над Самсунг и Лг... Сони не го рачунам.
  Но овој пат се многу блиску до Сток Андроид со сенсот 8 што мене баш и не ми се допаѓа...тука Самсунг е неприкосновен со можности но и багови кој ако ги отстране ке биде најдобриот андроид Ос.

  Друга негативност кај хтц 10 ми е некако слабиот дисплеј колку што успеав да видам не е доволно светол.
  Но сепак додека не се виде неможе да се каже.

  Секоја друга опција му е одлична.  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Црниот многу убаво изгледа

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Pane-G и psyside им се допаѓа ова.
 6. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]   
  На goran и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Многу лош звук еден од најлошите :(

  За оние кои беа загрижени за стерео Boom Sound звучниците во предниот дел, HTC има ново решение. Звучниците не се поставени напред туку од страните, што значи дека нема директно да ги слушате кога ќе гледате во телефонот, но затоа во долниот дел има специјален „вуфер“, додека во горниот „твитер“, со цел музиката да биде многу побогата. И повторно, ако може да им веруваме на оние кои го пробаа на лице место – ќе бидете целосно задоволни.

  Доколку пак и тој звук не е доволен, HTC во новата 10-ка вградува и специјален засилувач, а во пакувањето доаѓаат и Hi-Fi слушалки. Ова треба да овозможи многу подобро аудио искуство од скоро сите паметни телефони во класата, особено кога во равенката ќе се стават нивните вградени слушалки. Во иднина, HTC ќе понуди и специјални JBL аудиофилски слушалки, кои ќе се приклучуваат на USB Type-C влезот и кои треба да понудат звук со највисок можен квалитет.


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  Последна промена: 13 апр 2016
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Најдобро во живо да се слушнат звучките на 10-кава, па после да се даде мислење. Којзнае, можеби со оваа нова поставеност сепак ќе вадат добар звук.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Добро е што има подршка за СД карти од 200 гига, пошо за 24 битни FLACови ќе требаат :) :)
   
  На Dzepar, filipkir, Ace и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: