HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Само да не укакаат со контрола на квалитет како што знаат

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  М9 имаше квалитет ама киксираа во дисплеј, камера , батерија и најмногу со с810...
  Aj ке видеме наскоро што нуде... :)
   
 3. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  За м9 знам дека стаклото на камерата се кршеше за други хардверски мани не сум читал. Нека пише @psyside он сигурно читал пред да го купи.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На mviktors му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Дупли пост нека го избрише некој адмим.
   
 5. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Одличен телефон на прв поглед, да почекаме со review. Тешка конкуренција во Андроид полето годинава.
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Htc сo oвaј мoдел,сигурнo се врaкa вo гoлемoтo друштвo.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 7. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Сепак не било ружно од напред.. Ептен ми се засвиѓа телефонов, ќе се зима сигурно :)
   
  На goran, христијан и Војвода им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  [​IMG]


  "HTC is claiming that with their touchscreen tuning at the hardware and software level that their touch latency is almost half that of the Galaxy Note5 and appreciably lower than the Galaxy S7"

  Yeah, no.


  "This application will also allow whitelisting games/applications to automatically change system resolution to 1080p to improve frame rate and possibly reduce power consumption, which is a pretty neat way of compensating for the move to a 1440p display and the associated increase in GPU load for GPU-intensive applications"

  Одлична имплементација....
   
  Последна промена: 12 апр 2016
  Pane-G, Војвода, Alexandermk и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.673
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Се надевам дека се враќа во игра рамо со рамо со Ајфон,самсунг,ЛГ и др. но не верувам дека ќе биде побрз како кај Шаоми или ајфон сепак разликата за брзина околу 2-4 секунди не ми менува ништо дури и посолидно ќе биде ќе видиме :)
   
  Последна промена: 12 апр 2016

Сподели преку: