HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Лепотан е м10, од напред наликува на Самсунг тачно, но тоа е, многу манипулации со дизајнот не се возможни. Или ќе има скенер позади што не е секогаш најпрсктично, или од напред, со ваква форма на Хоум Копче, или во форма на Кругче, така па ќе личи на ајфон...
  Незнам зошто сеуште не успеваат да имплементираат фингерпринт скенер некаде во дисплејот, или на малце поиновативен начин.
  Физички, топ е како и да е. :)
  Софтверски секогаш сенсот иако чуден, е супер..
  Уште камера и батерија. Да видиме :)

  Sent from my Redmi Note 3 Pro
   
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Па ако знаеш како можеш да кажеш дека нема врска? колку што гледам нема доле звучник, толку од телефонот, ќе изгуби голееееем број од корисници кои се зависни од стерео звук.

  HTC уште еднаш ја докажаа својата ретардираност, место да стават скенер од позади и да ги задоволат 2-та кампа, они отидоа на очајно решение.
   
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Се согласувам дека е убаво од позади скенер, ама колку што е добро, толку е лошо... Телефонот скоро секоаш стои на маса, за да го упалиш треба да го превртиш..
   
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Телефонот јас го ставам на стакло - ако е местото прљаво или има прашина, ставам некој салфетка или предмет под телефонот, дури и да немам скенер од позади секогаш вака ги ставам телефоните.
   
 5. mviktors

  mviktors Активен Член

  Член од:
  16 авг 2009
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  205
  Поени од трофеи:
  43
   
  На the_maker, goran и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Изгледа ке има и стеро звук и тоа многу подобро....

  Одлично телефонче ...

  Сенсот е направен многу блиску до Сток што мене баш и не ми се допаѓа но во оптимизација и брзина мислам дека нема да има подобар андроид.

  Сепак Самсунгот мислам дека ке биде покомплетен Телефон во целост ако го средат Тачвизот нормално. :)
   
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  WOW, нема дупликат апликации. Некој мислел со главата.
  Ми се свиѓа скоро се, браво... :)

  Ќе видиме како ќе се покаже понатаму..
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oдличен телефoн.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Inside of it all you have a Snapdragon 820 paired with 4GB of RAM and 32GB of storage. In addition, the HTC 10 allows for SD cards up to 2TB to use for removable — and adoptable — storage. A look around the back shows off the new 12MP UltraPixel 2 camera, complete with OIS and laser autofocus. DXOMark gives the camera the same score as the Samsung Galaxy S7, so we expect good things from the camera — an area where many have found HTC phones lacking.

  HTC also has packed a new BoomSound HiFi version for audio buffs into the HTC 10, and brings 24-bit audio and a new powerful dedicated amplifier that promises to deliver "an all round audio performance that cannot be beaten."

  USB Type-C

  Rear: 12MP HTC UltraPixel 2 (1.55µm pixel size) with laser autofocus, OIS and f/1.8 aperture
  Front: 5MP (1.34µm pixel size) with OIS and f/1.8 aperture
   
  goran, OLI-HAUG, krale и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Koнечно од HTC конкурентен премиум телефон...


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: