HTC 10/ M10

Дискусија во форумот 'HTC' започната од gug1, 4 мар 2016.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На NikS и the_maker им се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Избегаа од 9-ката дизајнот, им се накакаа сите, па сега се вратија на дизајнот од пред 4 години.. Топ се ХТЦ..
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  ќе леже во рака, тупе-ц, напред тапа, лошо и се пишува.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 4. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Како лоша кинеска копија :)

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  HTC Galaxy Mi 5 :D :D
  Mногу подобар дизајн од m8/m9.
  Само M7 мене ми се свиѓаше.
  Лоши се рендериве но мислам дека ќе е многу подобро дизајнерски скоцкан телефонов. :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Чуден е нешто.. Само не е до толку грд како LG G5 :)


  м10.jpg
   
  На Alexandermk и gug1 им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Хммм :( базелите на оваа слика не се како оние од погоре ...
  Сметам дека и ова хтц ке помине како м9...
  Жалосно...
  Остана само Самсунг како надеж и Шаоми со ми5 но и двата бренда мораат да се помачат со Софтверот.


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
 8. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  М10 од напред потсеќа на некој хибрид меѓу Самсунг телефон и Ајфон, а одпозади изгледа како типичен ХТЦ уред. На мене дизајнот не ми прави којзнае колку мерак, ама не е ни лош.
   
 9. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Еве на кого потсеќа тој М10.. Шаоми бре води во сите сегменти на иновации и дизајн.. :D Дегени се што не слушаат за софтверот, ама тоа е јбг, можеше и боље :)

  design-detail-3.jpg

  design-border.jpg

  design-three-white.jpg
   
  На mushovlae, Bumblebee и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  M10 и овој Ми личат само во делот дека и двата се смартфони хаха :)


  Sent from my iPhone 6s plus.
   
  На RagingDemon, tupacan, Bumblebee и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: