HTC генерална дискусија

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Како не вика, ај види кристијан што вика. Следно очекувам и Нокиа 3310 да напише дека е копија на ајфон хаха

  Sent from my Nexus 5 CAF
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Со ХХХХХХХХХХХХХХХ сум, не К.

  И ти кажав, моја грешка, се извинувам, не е М9 него А9. :)

  П.С. 3310 е копија на ајфон 2Г тоа јавна тајна е веќе....
   
  Bumblebee, OLI-HAUG, RagingDemon и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Епа многу си се возбудил бе кристијан, ок е, смири живци, знаеме дека се е копија на ајфон хаха

  Sent from my Nexus 5 CAF
   
  На Korumi и dino_bt им се допаѓа ова.
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Oh, the SHAME.... :(

  [​IMG]

  Ми е смешно и жал во исто време. Ајде пошто темава е за ХТЦ, да не сум целосно оффтопик.

  Значи еве да замислиме дека сме на врвот во ХТЦ, компанијата ни пропаѓа и се мислиме што да праиме... И доаѓа Демонот и вика ја мислам дека имаме еден излез од ситуацијава... Да напраиме Тајвански Клон на Ајфон 6. И сите викаме леле браво Демоне одлична идеја, така ќе ја извадиме компанијава од гомна.. И се раѓа М9. И Пропаѓаме од срам сите тука.. :D

  ЈБГ, а убаво си тераа порано ХТЦ со Desire, Sensation.......... Што им стана не ми е јасно. :)
   
  На boro1, OLI-HAUG и gug1 им се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  А9 не М9.


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Да замислиме дека сме врвот на Епл и Тим Кук вели "не ја бива оваа веќе, луѓево не сакаат кибрити, освен 2-3ца таму на тој македонскиот гсм форум што 3.5 и 4 инчи им било перфекција (хахахахахах (тука Тим Кук се смее)) ама кој ги ебе нив, Џобс умре па кој го ебе и него и неговите перфектни инчи за палецот, давајте предлози" И доаѓа ХХХХХХХХХХХХХХХристијан и вели "Е овој М7 е добар, дај од него ќе ископираме" и сите се согласуваме и се раѓа Ајфон 6 и ХХХХХХХХХХХХХХХристијан добива унапредување.
   
  Последна промена: 1 ное 2015
  На Korumi, psyside, Bumblebee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  има доста луѓе што знам дека 4 инчи им е доста, не се врте свето околу тебе ало разбуди се.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 8. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Малку ти се 4 инчи, да пробаш 9инчи да видиш колку поубо ќе ти биди.
   
  Korumi, RagingDemon, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ме ископира со постов, како HTC што ги копира епл..... :)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  [​IMG]
   
  На Вигза, Pane-G и dino_bt им се допаѓа ова.

Сподели преку: