HTC генерална дискусија

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Тука дискутираме се поврзано за HTC телефоните.
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!


  iPhone one a9

  тај најгрдио дизајн сите го ископираа.


  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Ситуацијата со дизајнот на А9 е траги комична, нели М7 беше прв со таква позадина со раделени бели линии па дојде М8 па ејпл копираа нешто налик тоа и излезе 5ка и хтц упорно дека тие се први со тој дизајн јазик го вадат овај А9 кој тешко а да не ти заличи на 6-6с или на некој микс меѓу самсунг и ејпл. Тајванците дефинитивно треба да ја реорганизираат компанијата ако сакаат да останат после овај замав што го земаат кинесите брендови.
   
 4. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Многу брзо се заборави фактот дека токму HTC беше тој што прв го направи дизајнот со линиите позади во М7 и Епл една година подоцна го украде во Ајфон 6, али затоа сме тука да ги потсетиме оние со меморија на риба.
  Историјата се повторува, Епл краде нешто па потоа се вели дека епл го измисли хахахахахах
   
  На dino_bt, the_maker и Pane-G им се допаѓа ова.
 5. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  htcто беше 1цм дебел.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  мешавина од с6 и ип6.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Кај телефонов не ми се свиѓа тоа физичкото копче напред и цената. Со таа цена покрај Нексус 5Х едноставно не, не. Па и уште промотивна била.
  А ми се свиѓа тоа што има Hi-res аудио, ме интересира како би звучело.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Телефонов ме потсеќа на кинеска копија на ајфон 6...
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ова им е стварно добро: телефонот е сим отклучен, дозволуваат отклучување бутлоадер без да се поништи гаранцијата, 30 дена тест период, 6 месеци гугл плеј мјузик ол акцес претплата и 12 месеци гаранција за било каква штета No questions asked. Исто ветуваат апдејт 15 дена откако гугл ќе го пушти на нексусите, за ова не сум сигурен, ХТЦ и апдејти ми е сумлива комбинација, али ќе видиме.
  Али и покрај сето ова не сметам дека е подобра опција од Нексус 5х

  Sent from my Nexus 5 CAF
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Јас сум изгледа еден од ретките на кои телефончево му се допаѓа. Едино што не ми се допаѓа е што не ставиле внатре некој појак чипсет (било кој освен снап810-ката)
   

Сподели преку: