HTC: Нема повеќе апдејти за One S

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од BokUre, 8 јул 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Корисниците не ги интересира во каква финансиска состојба се ХТЦ, тие сакаат само грижа за телефонот за кој платиле. Плус, ова не им е прв пат на ХТЦ па да се вадат со некакви си финансиски состојби, отсекогаш се такви.
  И зошто мислиш дека one x ќе добие 4.3 кога ХТЦ кажаа дека нема да добие XD XD
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  За корисниците знам дека е така...
  Ама никој од андроидите не ти дава поголема подршка од 2 го...
  С3примее заглави на 4.1.2 еве после една год почнаа некои да добиваат 4.3 а најавија и 4.4 а дали ке има тоа прашање е...
  Така да тоа е реалноста...
  Сите уреди имаат до колку може да се апдејтуваат...
  Не како аппле на 2 год стар уред става апдеј а тој кутриот не функционира...

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  S3 има 4.3. Сите телефони од самсунг конкурентни на оние од ХТЦ имаат минимум по еден апдејт повеќе, е тоа е реалноста.
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: