HTC: Нема повеќе апдејти за One S

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од BokUre, 8 јул 2013.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Само за одредени модели на One S. Оние кои се со Scorpion јадрата, не верувам дека ќе добијат официјален. Само оние со Krait.
   
 2. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Точно.


  Sent from my HTC One X+ using Tapatalk 4
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Историјата се повторува.
  HTCrap нема да го апдејтира HTC One X/X+ на 4.3. Колку за споредба, ривалот на One X, Galaxy S3 доби 4.3, а се зборува дека ќе добие и 4.4.
  HTC мизерија.
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Е големо чудо ако нема 4.3 официјален.
  (Се согласувам дека е бедно и срамота)
  Има еден куп кастм 4.3 па и 4.4.х исто така.

  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk Pro
   
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  И те како е големо чудо. Прво, тоа традиција им стана (жално), друго, ако нема официјален потешко ќе има и целосно функционални кастом ромови.
   
  На BokUre и zokimk им се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Нормално е за еден Хтц затоа што во моментот финансијски и баш не се за фалење...
  Тој проблем го увидоа сите посериозни Компании како Сони, Самсунг, моторола итн и сега се трудат кој прв ке изваде апдејт..
  Додека Хтц е добар ама само за најновите телефони ...
  ЈАс не користам ромови и за мене и те како е важно да добијам официјален :)
  Мислам дека оне х ке добие 4.3
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Човекот горе се потруди да објасни ама ти "сеуште мислиш", ајде здравје за некој ден и на .бг ќе има официјално хаха


  Демон пиши на бугарски може ќе разбере хаха

  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не ме прати по форумот бре...:)
  Јас читав дека оне х ке добие 4.3 ама нема да добие 4.4...може да не е точна мојата информација ама и не ми е битно..
  П.с ако ме пратиш види во смешни слики си купив саат ,па го сликав :)

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  какво говориш бе ти? щети не съм маниак така да пратя такива неща, или пък тебе те вълнува това, а? хубаво ти казах, в грешен свят живеетш ти.

  превод за македонците

  што збориш бе ти ? штета не сум манијак па да пратам такви работи, или пак тебе те возбудува тоа а ? убаво ти кажав, во погрешен свет живеетш ти.

  пс
  јас сум модератор во хтц и самсунг и морам да пазам како и што пишуваат а ти да си ми у сновима хахаха

  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Извинете г.Модератор нема повеке да се заебавам со вас...:)

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   

Сподели преку: