HTC: Нема повеќе апдејти за One S

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од BokUre, 8 јул 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Моментот е кога набројува 15 уреди што се бројат на една рака :rolf: и долу вели тоа се 20 уреди. Абе кој излегол на крај со крале :pos::pos::pos:
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Значи зборуваме за различни „модели“ во смисла дека тие МОРА да имаат различен софтвер. Еден има само вифи, друг има и 3Г. Еден е со една големина на екран, друг со друга. Еден е со цел хардверски систем за едни фреквенции, друг за друг. Итн., значи станува збор за модели за кои посебно мора да се изработи софтвер.

  ХТЦ колку модели има? Apple имал во истата година 20 различни модели кои добиле подршка. Колку модели подржал ХТЦ во истата таа година?
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Од кој портал :confused:
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  тој бугарскиот.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На stefan_mkd и goth50 им се допаѓа ова.
 5. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Нема дискусија за споредбата во поддршка apple и било кој андроид еве htc, џабе броите модели. Додека андроидите не добиваат никаква поддршка за кратко време apple па го сакати иос пример за 4ка. Со иос7. Не добива ништо од новитетите само новиот интерфејс, искуство како кај андроид да си сменал нов ланчер. Нема сири нема ердроп нема панорама итн се што нуди новиот ос осакатен е истото беше и со 6.0 многу новитети небеа достапни. Кога ќе видиш и тоа не го бива :). Али пак нема зборови за htc уште неможам да сватам како можи телефон со даков хардвер да го осакатат софтверски заглавен на 4.x.x.
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па замисли ако ХТЦ ќе има подршка за апдејти три-четири пати по ред различни верзии андроиди и ако ХТЦ ќе излезе најнов модел ХТЦ смартфон тогаш купувачите ќе си речат зошто да си купам нов ХТЦ кога стариот добро ми служи и има најнова верзија андроид и нема потреба да купам нов ХТЦ ;) ете тоа е една од причините што никој или малку да купат нов ХТЦ :)
  Ама пак за среќа има XDA Developers за ХТЦ и РОМ-ови да правиш што сакаш,но тоа треба да окозиш и малтретирање :D

  Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  А вака пак купувачите си викаат "Зошто да купам нов ХТЦ кога ХТЦ другата година пак ќе ми рече "Е*ете се вгз вие, нема апдејт за вас" ". Да знаеш само колку поради ова го избегнуваат ХТЦ... Всушност и бројките на ХТЦ си го кажуваат тоа.
  Toa со апдејтот и продажбите баш и не е така. Еве SGS2 доби апдејт, а SGS3 и SGS4 пак се многу попродавани од нивните HTC конкуренти.
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дај да не се лажеме. Ако некому му дошло до подршка, сигурно нема да купува андроид, зашто сите до еден се тапа невидена.
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Со еден исклучок.
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ебате исклучокот поготово што е ЛГ


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   

Сподели преку: