HTC: Нема повеќе апдејти за One S

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од BokUre, 8 јул 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Пооптимизиран, понеоптимизиран, биди среќен додека има (HTC логика).:pos::pos::pos:
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  S4 пооптимизиран и ќе добие сигурно повеќе апдејти од One и ќе го дотераат уште подобар да биде. One уште 1 и доста му е. Се надеваа дека алуминиумот ќе се продава, ама не е така.
  Имав Desire и доста е од HTC.
   
  На Pane-G и RagingDemon им се допаѓа ова.
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  глупи се од хтц...хтц уан е совршен моб ама само како моб. ама за останатото што е во него ко да го дотерувале програмери од добата на вин. 95 и што се ептен, сварно се спори утепани во тој поглед.

  инаку го имам користено и овој уан с многу добар моб. е дефинитивно како лежи на рака страва ама со 4.1.1 заглави срамота.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Крале не се само овие, оди во гсм арена и види колку има телефони ХТЦ , сега ти ако мислис на оваа серија тогаш во ред толку се
   
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Абе HTC флегшип моделите не ги апдејтира и ги напушта, а вие сте се фатиле за некакви третокласни One V, Desire V модели, тие се отпишани уште во старт :pos::pos:
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Па од минатата година тие се. НЕ знам кои се други? Ако мислиш на некои полу-модели, од типот на Desire SV и слични, нив ги спомнав, ама главните се 5-6 модели. Не се многу. Нема изговор.
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е сега се думам дали да земам ХТЦ ОНЕ (новиот) по читање сите постови хм хм :confused:
   
 8. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  епа ајфон 4 ка од која година е и 3гс?? , колку телефони има од 2007 хтц а колку епл , на тоа мислев вкупно
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Па не гледај така. Гледај вака. Во 2012та, Apple даде подршка за следните модели на iOS6:

  iPhone 3GS
  iPhone 4 GSM
  iPhone 4 CDMA
  iPhone 4S (2-3 верзии)
  iPhone 5 (2-3 верзии)
  iPad 2 Wifi
  iPad 2 Wifi+GSM
  iPad 2 wifi+CDMA
  iPad 3 wifi
  iPad 3 wifi+gsm
  iPad 3 wifi+CDMA
  iPad 4 wifi
  iPad 4 wifi+GSM+CDMA
  iPad mini wifi
  iPad mini wifi+GSM+CDMA

  Тоа се вкупно 20-тина уреди. ХТЦ нема толку уреди.

  Едноставно нема оправдување.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  кај можиш со крале да излезиш на крај ... ќе ти докажи па што сака нека е :)
   
  На krale и RagingDemon им се допаѓа ова.

Сподели преку: