HoX звучник

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Gizmo_x, 9 мар 2014.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Ја не би го мењал,пошто тешко дека ќе најдеш добар звучник а уште потешко оргинален,едино од некој расипан HOX да ти трансолантираат добар звучник.
  Познати се HTC One X по оваа маана и по слаб wifi домет и.т.н
  Поготово ако е купен од t-mobile.mk HTC One X уште бетер,на тие и слушалката им е тивка и нема басови,слаби средни...коа снимаш видео со камера во гласна атмосфера крчи аудиото и.т.н

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 2. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  За тоа во право си. За WIFI то го средив со лемење кај анената и има домет повеќе од iPhone 5 моментално...
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Тешка беља се тие телефони.
  Или ќе ти се погоди ептен или нонстоп нешто ќе му фали.
  Ја имав бел 32гб т мобиле Htc One X отклучен-sim free-neverlocked
  го купив и за еден саат сфатив дека не го бива и го шитнав.
  Утре дента начекав стакло црн 16гб-neverlocked,
  за United Arab Emirates пазар,тој се погоди без маана,све беше под конец wifi фаќаше,камерата беше топ,аудио снимаше без дисторзија,топ ептен.
  Се каам што го шитнав.
  До ден денес барам да начекам таков погоден несервисиран да купам,
  ама за жал немам начекано,
  све нешто имаат маана или се отварани сервисирани.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 4. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Да биде сервисиран не е проблем али како што треба отворен и затворен да биде. во МК ретки се такви сервиси.
   

Сподели преку: