HoX звучник

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Gizmo_x, 9 мар 2014.

 1. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Дали е можно да се замени надворешен звучник(звучникот за слушање музика, кога има повик или нотификација на задниот долен дел од телефонот) на HTC One X?

  Мојот One X е тивок спрема другите телефони и би сакал да го земанaм звучбикот доколку се менува со некој подобар или моменталниот ако е ефек со инт таков да пробам.
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Viper4Android си го пробал?
   
  На zmejce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Го пробав, малце се појача гласот ама не е чист како што е оргиналот. претпоставувам само ефилајзеро го едитира системски тој апп. xLoud исто така пробав и на него не сетив кизнај каква разлика.
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Може да се мењаат параметрите ептен да се појача. Дури и да го рикне.
   
 5. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  ефилајзерот ко појачав максимум али мала беше разликата.
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Има и други опции. Експериментирај, ама внимателно
   
 7. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Поени од трофеи:
  43
  Има ли на англиски јазик? Во маркет сите апликации се на кинески !

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.864
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Исчеткај го надворешно

  ако нема резултат дефинитивно оди во мобилара нека ти заменат нов
   
 9. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Описот е на кинески. Апликацијата е на англиски. Рут е неопходен.
   
 10. Gizmo_x

  Gizmo_x Член

  Член од:
  29 јул 2010
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Колку пари би коштал нов звучник?

  Друго што ме интересира што ако фабрично толку му е гласот а и со новиот звучник исто гласен да е?
   

Сподели преку: