HHO Генератор за помалку да троши гориво автомобилот.

Дискусија во форумот 'Спорт и автомобилизам' започната од BokUre, 4 фев 2012.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Момци дали сте запознаени со ова чудо, баш вчера еден другар правеше тест генератор и за чудо произведе хидроген е сега на ред е да го вгради во неговиот автомобил.
  Како што кажуваат дека 40 до 50% ја намалува потрошувачката на гориво а и се добивало подобри перформанси, плус бил по еколошки и почист од било кое гориво.

  Е сега ме интересира дали сте имале некое искуство или пак чат пат имате непто прочитано за ова и дали е безбедно ?

  Значи како што имам информација во хрватска на велико се монтира овој систем и чинел околу 300еу.


   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Колку што можам да забележам ова е само за бензинци така?
   
 3. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Може ли некој да прикаче слики од чудово?
   
 4. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  мислам дека и за дизел може.
   
 6. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  може и на дизел, само потребна е малку поголема количина на хидроген
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  А да не има некој во македонија што го вградува уредов? Или несмеат, бидејќи ќе им го земат бизнисот на овие со плиновите :)
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  хрварска и бугарија во околинава зборам, во хрватска го фалеле многу а кај нас нема сеуште башка за ова не ти треба А тест и кој може да ти каже што да правиш со твојата кола снајди се па живи нели.
  како и да е јас без пари ќе го имам ако успее кај другаров зборам па може тогаш и да пиштам понуда на форумов.
   
 9. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  МНОГУ одамна ми е познато.. и го имам покажувано на многу пријатели. Се монтира и на бензинци и на дизели. Имам пријател кој направи самиот и го вози на кола која е на плин. Уредот е опасен само ако се направи резервоар за складирање на гасот. Додека се користи како во приложените примери... т.е со моментална потрошувачка на гасот... тотално е безопасно. Неможе да ја намали потрошувачката повеќе од 20-25%. Инаку.. ДА... има фирма која ги монтира уредиве и во Скопје. Пред некој месец фрлаа флаери по вратите... со слоган ВОЗИ НА ВОДА... и телефонски број.
  Како да е.... имајте во предвид дека за тоа е потребно ДОБАР алтернатор на колата... бидејќи уредот троши доста електрична енергија да би произвел водород :)
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  кај кого како е намалена потрошувачката, кај некого па ич не е намалена инаку во Скопје има неколку што местат прееска дознав, Фатих кај јосип броз што е средново и Иван од драчево.
  како и да е че почекам не избзувам сеуште.
   
  На trte-mrte му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: