GSMmkd собиранка (22.08.2008 петок) - импресии од собиранката, тука!

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Ддарко, 10 јул 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Инспириран од разговорот со Бошко Лошко, дојдов до заклучок дека не е рано да се отвори и една ваква тема. Пред официалното отварање на порталот ке мора членовите на GSMmkd, да одржат една собиранка. Собиранката според админот ке биде одржана на 5 август. Сите коментари, објаснувања, презакажувања овде ! :Лево:

  GSMmkd team, all best :p
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  значи поканети се сите членови.
  мора да дојдат членовите од GSMmkd тимот.
  тие што сакаат да се запознаеме, убаво да си поминеме - слободно нека се пријават на темава, да имаме предвид колку луѓе ќе одиме и да видиме дали би гласале за кафич, кафана или нешто сл. каде би се одржала собиранката...
   
 3. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Нормално дека ке биде во кафич, не планираме во кафана да одиме да пиемер ракија, да се мезиме и да јадеме кебапи. Нормално би било во Скопје нели ? :galenje:
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  не е битно дали ќе биде Скопје, Тетово или Куманово... на крај краишта ќе се пикнеме во коли ќе отидеме во дотичниот град, битно е да е средено местото каде што ќе одиме... ;)

  чекам пост од Ханс од Д3мобил на темава ;)
   
 5. phoner

  phoner Член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  se e vo red....kaj drugar mi u kafic Mankis koj e vo stara zeleznicka :)
   
 6. Ивана

  Ивана Нов член

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  0
  :Хитлер::ГлуП: Не сум тука од 5 - 20 Август, За Манчестер ќе сум ...
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  идеме ... планирате кога ?
   
 8. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  лелелее у маншестер ке одиш ццц блазесити
   
 9. phoner

  phoner Член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18

  и онака тебе никој не те рачуна....:galenje:
   
 10. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  хахаха е ова најмногу ме изнасмеја ,кај ти текна ова да го кажеш
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: