GSM Forum - Апел

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од GoRRaN, 17 ное 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Па и јас ке се откажам, нема никаков ред, јас сум најредовен модератор, Торте чатпат, други нема..

  Админи немаме, Бошко не се пушта ни 5 пати месечно, Јане одамна е откажан,другите исто..

  Идеме само во надолна линија, која носи во тотален пропаст.

  Мобилен форум и форум за технологија стана место само за препукавања и натегења меѓу членовие, кој трола, кој незнае, кој тера сеир, катастрофа.

  Имав напори и зборев и му пишував и пишував на Бошко кој е колку толку активен, да смениме нешто, да го апдејтираме форумов барем,да се доведе некој ред, да се постават нови модератори, али ништо, се остана само на ЌЕ, нормално.

  Тоа е.
   
  На naumdb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Така е од 6 март 2011. Пред тоа се беше ок..


  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На RagingDemon и haCk0r им се допаѓа ова.
 3. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Одамна нема ред тука, а бришењето по 200 поста секојдневно стана досадно.
  Јас и на седенка во кафана кажав дека ќе го уништат и тоа малку што го има.
  А се се решава со неколку банови :)
   
  На Gajche и Noc 32 им се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Вчера му пишав на Бошко, знаеш што добив?
  seen..
  --- надополнето: 23 октомври 2014 во 21:55 ---
  Не сваќам, мада не сум ни бил член тогаш, ај кажи ако не е за тука пиши ми пп баш ме интересира :D
   
  Изменето од модератор: 25 јан 2015
 5. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Да го банирате крале и се ке биде ко пред тоа :pos: :pos: :pos:

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  [​IMG]
  На ова се мисли?
   
  На username и RagingDemon им се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 8. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  :pos: :pos: :pos:

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Дечки, овака:

  Модератор сум на Кајгана во подфорумот Интернет и мрежи, што значи имам искуство од модерирање. Дипломиран инженер по информатика сум. Секојдневно пратам па скоро се од сферата на тоа со што се бави форумов.
  Поентата ми е дека имам желба да го живнам форумот малку... Тука сум се поредовно, но не пишувам ептен често.

  Што се однесува до моите постоечки постови - точно е дека имам пишувано многу остро кон некои членови, но тие членови се истите кои ги рушат форумов.
  Kрале не е проблемот, ни оддалеку. Крале има знаење и Крале признава кога греши. Проблемот се неколку ботови кои уништуваат цел форум и сите дискусии пропаѓаат уште пред да почнат. Како што кажа некој погоре потребни се и неколку банови за да се среди колку-толку.

  Форумов има огромен, огромен потенцијал за заживување, немојте сега да дозволите да пропадне. Сметам дека треба да се активира малку реклама на форумов пред се на Фејсбук, да собереме нови членови.

  Значи имам еден апел до постечките модератори ако сакаат да му пренесат на газдата на форумов за мојата желба за работа и живнување на форумот.
   
  На Ilija, krale, MacedonianBoy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  И јас имав многу добри идеи и иницијатива, дури и сакав јас да го средам и апдејтирам форумов и сл... али ништо
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: