GSM Forum - Апел

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од GoRRaN, 17 ное 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Немој сеа ти да ми продаваш ветер и магла убаво те знам зошто не казнуваше и пукаше со негативни репутации а башка ова ти е втор јузер :pos :

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 2. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Се плашиме од уште еден самобендисан комплекс лик што мисли дека сета ја знае.
  Те имаме видено што слика си на кајгана, така да друже секој збор напишан во дискусија со тебе е залуден, вклучувајќи ги и овие.
  Ајде поздрав, оди да шерифуваш на кајгана таму ако некој не се согласува со тебе.

  Sent from my Nexus 5
   
  На haCk0r му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ало бре дајте без навредииииииии.....тооооо
  Како бе ти да бидеш модератор кога само вреѓаш....стелт
  Само за Гајче би гласал да биде супер модератор Најреален е од сите ..
  Пореален е и од мене :)


  iPad Air
   
  stefan_mkd, haCk0r, krale и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Нема аир од вас ц ц ц ц ц
  Да му е гнас на чоек да ве чита


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Aбе NOKIA пропадна,па не форумот.Ќе му дојде и нему златното време пак,најчесто активни теми се кога има презентација на нов телефон,или оние за помош.Кога се тие активни,нека се активираат членови што ќе прават рецензии на телефони,други нека се активираат за помош и поддршка. И кавгите за телефони на некој начин се интересни се препукуваат јузери “мојот телефон е поголем од твојот“ како маалски копиљаци кој имал повеќе сликчиња собрано:)
   
  На MacedonianBoy, El_Makedonero и krale им се допаѓа ова.
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.496
  Допаѓања:
  2.976
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  А да си пишеме искрено поради која или кои причини доаѓате сеуште на форум.гсм.мк?

  Јас за да ги услужам моите клиенти, да вратам на приватни пораки и ако има некоја интересна тема од мојата област - сервисирање, декодирање ако е возможно без штети да му помогнам виртуелно на корисникот или да му понудам моја услуга доколку е во можност да ми го донесе уредот, значи сепак за профит пред се! :)
   
  На krale и Gajche им се допаѓа ова.
 7. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Hobby , Сеир:Незнам: ќар никаков.
  P.S. Used to: за помош и да помогнам колку знам и умеам.
   
 8. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Исто! :D

  Шала на страна овај форум го гледам како најдобар начин да се научи нешто за македонската мобилна сцена.

  За работи како рутирања, ромови и слично си постои XDA ама па таму нема за модели специфични за наш пазар пр. за MOVE-BALANCE кој прв го рутирав го објавив тука и цела поддршка за ромови беше на овој форум. Ми фали тоа време.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Темава ке ја закључам ако имате нешто да кажете овде..
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: