GSM Forum - Апел

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од GoRRaN, 17 ное 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Дечки, ситуацијата е дојдена до точка на вриење..
  од аспект на посетеноста, форумот драстично опаѓа, а тоа не е во ред..

  сакам да ве замолам СИТЕ да се воздржите од непотребни постови, надмудрувања и докажувања кој ОС е подобар...без разлика колку се обидувате на крајот членот сам ќе си одбере (освен доколку тоа тој го бара од вас) а и тогаш ВЕ МОЛАМ без ниски, дрски навреди и слични малограѓански испади...
  разбирам дека има и такви кои што доаѓаат од приградски населби, помали градови па и села, ама тоа не е оправдување да вака да се искажувате на порталот..тоа што сте пред екраните, далеку сте од реалноста, така да прикажете се во истото светло.

  За поискусните членови, ве молам поактивно да се ангажирате со постирање туторијали, РОМ-ови и слични алатки, а за останатите, следете ги правилата и не навлегувајте во непотребни дискусии.

  Јас, а се надевам и останатите модератори, повторно ќе се активираме за да го вратиме форумот како што треба, зошто од Јане и Бошко нема абер

  Јане последен пат е уклучен во септември, бошко почесто, но мислам дека не превзема ништо конкретно...
   
  На hensk, христијан, StalkeR и уште 17 други им се допаѓа ова.
 2. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.049
  Допаѓања:
  459
  Поени од трофеи:
  113
  Добро е, на некој му текна.... Потполно се согласувам и го поддржувам Горан со 2 р:)

  Sent from my Sony Xperia™ smartphone using Tapatalk 4
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Моја иницијатива на Торте да му се зголемат пермисиите и заедно со Горан да бидат супер-модератори.

  Исто да се постават уште 2-3 нивни асистенти - доволни се за старт.

  Еве мој предлог goth, Gajche, ilche и Stalker.
   
  На Noc 32 и Misko6000 им се допаѓа ова.
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  а јас и ти да станеме супер модератори а ? хахаха

  јас бев модератор уште од времето на с2 па сега шерифот нека удри математика колку време не работам ништо пошто и немам потреба.

  а тоа што сега покушава да плаче и да брише и да менува наслови е тоа на ништо не личи зошто кога ќе пише некој од дечиштава нешто тогаш не менува наслов или брише тема аха сега сватив зошто е андроид фанатик.
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  токму вакви муабети ме вадат од такт, и кога гледаат под твојот ник модератор, си викаат чим може он, можеме и ние..

  да можев уште сега ќе ти тргнев пермиси..

  ти не работиш ништо на форумов, туку создаваш дополнителна работа само...тоа е математиката
   
  На wixphore, христијан, StalkeR и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Хаха
  Звер :D
  Значи ти вика чоекоѕ НЕ ТРОЛАЈ и ти тролаш баш во таа тема !

  Уан ен Онли :)
   
  На Скоти, RagingDemon, AlexM и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  го ругаше ВОАХ, а он е бетер од него...само што едниот е трол за андроид, другиот за ајфон (читај за тој уред што го има во моментот)
   
  На zokimk, username и tanevski им се допаѓа ова.
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  аха ти си спасителот во овој момент...сад га видиш сад га невидиш :)
  и како второ и јас на тебе би ти ги тргнал пермисиите зошто не треба да гледаш објективно така, кога ќе пише нешто воах, демон ете дино бт па и малечконо начевски тогаш ок е така.

  па види ја нивната историја на форумов тазе членови и само се препукаваат односно и само за тоа се тука.
  демон е донекаде ок со тоа што сака да претерува мада тоа е тоа ама се остало е тапа.
   
 9. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Добро би било да се постават повеќе модератори кои би ги бришеле вулгарни и навредливи коментари кон некои членови. Незнам колку се моментално, ама некако осеќам како малку да се.
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  за кој моб. с3 или 5ѕ ?

  не плачи не сум како тебе само право да гледам сепак имам поголем спектар на искуство јбг сепак тоа не се цени се ценат повеќе на тие со хуавеј и зте.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: