GPS на iPhone

Дискусија во форумот 'iOS навигации' започната од zona, 24 авг 2009.

 1. zona

  zona Нов член

  Член од:
  24 авг 2009
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  за iPhone има неколку добри GPS апликации, iGO, TOMTOM, navigon и sygic, NAVIGON има 2-3 улици во Скопје, sygic само главните патишта низ македонија а другите два ништо од МК
  Garmin има најдобри карти за МК ама го нема за iPhone дајте начин како да се конвертираат мапите од гармин за некој од овие 4 програми, јас најдов еден програм
  но од 100-тина формати ниедене влезен не е IMG :!!!:!!
  дајте начин како да ги конвертираме овие карти и да ги користиме на iPhone
   
 2. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Овој програм јас го постирав уште пред 1 година , ама знам дека со Јане мислам дека беше пробувавме секако да конвертираме мапи за Iphone уште првите денови кога излезе кај нас.Што и да пробаш нема да успее само ќе си потрошиш време и нерви , едноставно Гамин на ајфон ......јок, тешко т.е никако.Ако разлисташ низ темите ќе видиш и еден цитат кој го ставив од официјалната страна на ејпл каде се вели дека тие преговарале со Гармин за инсталација на гармините на ајфон , ама преговорите пропаднале и дека тешко дека некогаш Гармин ќе развива платформа за ајфон.Едноставно помирете се сите кои имате ајфон дека тоа нема да се случи ( или пак нема да биде скоро) , а размисли дека за истите пари (или помалку) ќе си купел телефон како Омниа , Експериа , Блекбери , т.е телефон со оперативен систем за кој има милион апликации.Ама пак ќе кажам дека маркетингот направи чудо од ајфонот , а искрено мислам дека е мнооооооооогу преценет.
  Поздрав
   
 3. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Гармин за ајфон сеуште е во бета фаза. Ке почекаме некое време
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Да можело да се конвертира, веќе ќе го имало конвертирано некој на интернет, некој од друг форум од друга земја. Многу часови потрошив на барање, ама ништо не најдов.
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Da ne otavaram nova tema:
  Aj kazete mi koj program go koristite za GPS za iPhone 3G, jas gi probav Tom Tom, iGO i Navigon i se e sranje, dali ima nekoja podobra ili site se isti tasak.
   
 6. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Мислам дека тие се се што може да се инсталира на телефонот.Ако ти треба за Македонија тогаш ..........тоа е тоа срање , ама ако ти треба за надвор Igo ти е сосема солиден софтвер
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Motion X GPS пробај.
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Probav ali toa e toa...Ti imas lite verzija ili nekoja krakuvana?
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Lite имав... :(
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  PA nisto toa e toa da se nadevame na nesto podobro, valjda na Garmin ke im tekne nesto da napravat :)
   

Сподели преку: