GPS навигација за iPhone без џеилбрејк

Дискусија во форумот 'iOS навигации' започната од Alfa Mobil Team, 9 јун 2014.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  не сум во тек, последниве години мн мн со овој дел од технологијата, но дали знаете како идеше процедурата без џеилбрејк да инсталираш ипа апликација? Знам дека многу пешки треба да се иде, но не сум сигурен дали е 100% возможно и кај иос7...

  Благодарам многу.
   
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Стави си Be On Road, работи офлајн, и не е лоша ...
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 4. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ја симнав оваа апликација и добра е само ми пишува дека има уште 5 дена трајал верзија. Има чаре да се заобиколи ова free.
  Поздрав
   
 5. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Тоа е затоа што си симнал мапи кои по принцип се плаќаат, тоа се оние на Навтек... Имаш опција да ги симнеш оние од Опен Сорс, тие се без пари, и нема да бидат трајал ...
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Го симнав Copilot GPS и се најавив со стар акаунт и симнав мапи за Балкан и сега за сега е ОК.
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  таму се се плаќа пријателе ,за мала допуна $$$ ,за друга допуна $$$ :D
   

Сподели преку: