Google Play Store проблем

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од ilche11, 5 мар 2013.

 1. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  1.Спустиго фајлот и отпакувајго http://www.mediafire.com/download.php?sop1s0ak6u71sw3

  2.Потоа оди во фолдерот дрajveri и инсталирај драјверите и коа ке стигнеш скоро до крај на инсталацијата треба да стиклираш за нео/арц....... и стиклирај предпоследното и последното (fastboot i flash драјверите )

  3.исклучиго телефонот значи скроз и оди во фолдерот fastboot

  4.Држете SHIFT и стиснете десен клик (значи не врз фајловите туку на празниот простор во прозорецот во фолдерот fastboot )

  5.Потоа одберете 'Open command window here'
  (напомена точките 4 и 5 важат само за Windows 7 а ако сте на Xp ке треба преку "cmd" да влезете у фолдерот fastboot)

  6.Потоа исклучетего телефонот ставетего усб кабелот во компјутер и коа ке го поврзувате телефонот со усб кабелот држете го копчето за суб мени (значи не копчето за назад ни у средина за мени туку десното копче) и теба да се уклучи плава диода ако се уклучи зелена не сте во fastboot mod

  7.Потоа во терминалот (црниот прозорец или command port што ви се отвори ) внесете

  Код:
  fastboot flash boot boot.imgи притиснете ентер

  8.Ако не се појавува некоја грешка значи дека е поврзан телефонот ако појавува некоја си грешка инсталирајте ги усб драјверите за компјутерот (најверејатно грешките ги појавува поради драјверите)
  --- надополнето: Mar 7, 2013 8:22 PM ---
  и потоа кажими што си направил па послем ке ти кажам што понатака а ако си на виндос 8 неможеш да ги инсталираш драјверите се надам дека си на 7 зашто ако не си ке треба да ти покажам како да ги инсталираш на 8
   
 2. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  сега вечерва ќе пробам си викам не е многу време .... па ке пишам што сум напраил
   
 3. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  одма ли треба да продолжам што е следно ?? Не смеам ли да застанам , што ако застанам ?
  --- надополнето: Mar 8, 2013 12:12 AM ---
  Untitled.png
  --- надополнето: Mar 8, 2013 12:12 AM ---
  Еве што ми даде
   
 4. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  kako sto gledam ti e zaklucen bootloderot
  --- надополнето: Mar 8, 2013 1:52 AM ---
  mi se spiee sea utre ke ti objasnam kako da napravis update preku flash toll i ke zavrsime rabota
   
 5. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Ок дуле , да го средам веќе еднаш
   
 6. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
 7. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  да не треба прво да го рутирам за ова да го правам
   
 8. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  Неее брее оваа ти исто како официално да си му направил апдејт/репаир следи сто ти пишав и небиди коркач ;-) ништо нема да му се деси сони телефоните не се брикнуваат толку лесно скоро ич

  Sent from my LT30p using Tapatalk 2
   
  На ilche11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  оти не ми претпорачуваш 4.0.4 , далеку подобар е 4.0.4, гледам xperia tipo лета, плус батерија помалку троши
   
 10. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  samo kastom romm oficialniot ke te dupi wifito ti sredigo ovaa pa ke ti pokazam kako da napravis updete na ics ama castom
  --- надополнето: Mar 9, 2013 8:18 AM ---
  samo kastom romm oficialniot ke te dupi wifito ti sredigo ovaa pa ke ti pokazam kako da napravis updete na ics ama castom
   

Сподели преку: