Google Play Store проблем

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од ilche11, 5 мар 2013.

 1. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Андроид маркетот го инсталирав во телефонот, кога ќе го старувам ми вели дека треба да внесам акаунт и одам на continue и исфрла на home screen , чаре ??? Пробав со различни инсталациони и пак исто .... factory reset не помогна а исто и reset settings
   
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  На кoј ром? CM?

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 3. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  незнам пред некој ден купив Xperia Neo , како што можам да видам фабричкиот 2.3.3 андроид го носи, никако неможам да инсталирам google play store
   
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Акo e фабрички треба да гo имаш вeќe инсталирано..

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 5. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  го немаше многу работи немаше во менито само две страни имаше , youtube апликација немаше и други работи, се снимив ама google play неможам да инсталирам, незнам што е работата ....
   
 6. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  повеќе корист не гледам од форумот, и гледам зошто сеуште не е познат, за глупи теми се одговара веднаш, а за помош ги нема никој
   
 7. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
 8. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  Направиму репаир со флаштол како што ти пишав иди по видеото и нсталирај gb а ics

  Sent from my LT30p using Tapatalk 2
   
 9. dulemilosevski

  dulemilosevski Активен Член

  Член од:
  27 апр 2011
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  70
  Поени од трофеи:
  28
  Ako si go zemal na staro sto posto pomesano ti se I zatoa ti falat app  Sent from my LT30p using Tapatalk 2
   
 10. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Моментално нема софтвер за него преку sony pc companion
  --- надополнето: 6 март 2013 во 10:43 ---
  да не треба нешто рутирање, ми е страв да чепкам преку флештул досега не сум работел со такво нешто, ако е само тоа како што ми кажа ќе пробам
   

Сподели преку: