Google Pixel

Дискусија во форумот 'Google Pixel' започната од gug1, 4 окт 2016.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Џабе ти си видел, коа на интернет не пишува така.. :)
   
  На Tomislav96 и krale им се допаѓа ова.
 2. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Да бе, да. Не бе, штом се работи за ипхоне и гребаниците не сметаат, боже сачувај.
  "Ако ви смета тоа што не можете да направите повик користете бампер, ама само ако ви смета" хаха.
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  дечко, дали имаш видено С5 како изгледа после 1 месец користење тоа фејк-металот?

  Три години никој од вас не се пожалил што телефонот му паѓа бојата и се откачува долното капаче.

  Дајте доста со дволичност.
   
  На OLI-HAUG и христијан им се допаѓа ова.
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Е тука се гледа каква е грижата за корисници од Апла,кој за разлика од Самсунг дал напомена дека ако му сметаат гребаници нека си купи футрола.

  Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Хаха... не! Во споредба со С5ката тие фамозни микро-грепки на џет блекот се како ЧИСТО НОВ телефон. Ова го покажува само деталот до каде се оди со корисничка подршка, до кое ниво сакаат клиентот да биде информиран и заштитен.
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  A бе ова со Оледите нешто проблеми сите даа :)




  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Каква врска има тачот со технологијата на екранот?
   
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  BurnIn-от шо е пријавен го има и на некои S8ци, а искрено самиот екран од шо е POLED поинакви се нештата, малку поинаку оди тоа. И не е апла BurnIN туку Ghosting/Afterimage, барем така мислам.
  Tint-от го има на сите оледи на бела боја (освен евентуално новиот на епл да го има подсредено тоа) И САМО НА БЕЛА БОЈА. Не е проблем од сега (а на снимено со камера изгледа значително полошо отколку во живо).

  Ама муабетот е, што има врска touch digitizer со POLED? :)
   
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Tи пратив линк од каде е правземено видеото ...

  Факт е дека оледот си ги има Проблемите ...

  Може некој ќе го согледа тоа...

  Исто еве се јавија и кај Ајфон Х...
  Но ќе видеме ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: