Google Pixel

Дискусија во форумот 'Google Pixel' започната од gug1, 4 окт 2016.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  И помалку.

  [​IMG]
   
  На dino_bt, kic10 и 995user им се допаѓа ова.
 2. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Што значи бета ОС , тотално функциинален си е и башка стејбл има и неделни надградби за него.

  Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Да бе, и јас мислам дека џабе пробуваат кога Апла утре секако тоа прв ќе го измисли.
  Пошутка квалитет од наредба директно од фирмата "користи го со футрола инаку масакар ќе го направиш" нема и нема ни да има.
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Може цитат од ова со футролата?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  [​IMG]
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Многу се оптеретуваш со тоа ПРВ НАПРАВИЛ...
  Најсериозно дури не е нормално.


  7 plus ... ;)
   
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Си го заборавил делот од мојот пост со 128гб верзија...

  Иначе да Македонија не е мерило за цената на уредите туку официјалната цена на производителите.


  7 plus ... ;)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Не е мерило, ама повеќето ги купуваме телефоните во Мк, така да за нас незнам зошто да не е мерило.
  Ако не е така дај најди ми ајфон 7 за 650$ да купам .


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG и BokUre им се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Разговорот беше вредноста на Андроидите...воопшто во светот не треба да е повеќе од 400$/€.
  А тоа колку е во Мк искрено не ми е никакво мерило.  Ноте 7 со 32 гб беше 850$ цена.

  Сите за ајфонот пукате цени 1000 евра а зборите за верзија од 128гб што некако нема смисла ама тоа е:).
  Еве крале за црн петок ајфон 7 го продаваше за 660 евра... што е далеку од 1000 нели..во Уса е 660$. :)
  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Добро си пишува АКО ви сметаат микро-абрезии, користете си футрола. Јас лично имам видено неколку џет блека кои се користат без футрола, и тие грепки се едвај видливи под некои агли само, така да воопшто не сметаат реално, освен ако не си ОЦД.
   

Сподели преку: