Google Pixel

Дискусија во форумот 'Google Pixel' започната од gug1, 4 окт 2016.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Android смартфон неможе да кошта повеќе од 400 евра...

  Освен ако не е направен од благородни матерјали...


  7 plus ... ;)
   
  На христијан и zokimk им се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ниеден уред не кошта колку што се продава реално, маркетингот си го праи своето ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Се согласувам, ама и ајфонот неможе да кошта 1000+ евра.
  Убаво кажа бокуре, маркетинг и им се може.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Tomislav96 и BokUre им се допаѓа ова.
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ајфон 7 хд резолуцијс 700еу хахха ајде беее


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Tomislav96, RagingDemon, dino_bt и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Се може да кошта колку сака, побарувачката и пазарот си ја прави цената, не тоа колку коштаат компонентите и такви глупи пресметки. А и самата цена го прави уредот тоа што е.... Јбг, во таков свет живееме. :)
   
  На OLI-HAUG, zokimk и krale им се допаѓа ова.
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  По истава погорна логика, и БМВ и МЕРЦЕДЕС треба да коштаат колку Лада.
   
  На OLI-HAUG и христијан им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ајфонот е со цена од 650$ колку што знам...

  Македонија не е мерило за ценовниот ранг.
  Ајфон кошта 1000 евра 128гб верзија која е цената на С7 едге со 128гб :).
  Според мене цените на ајфонот треба да се за 100$ пониски од сега ... но тоа е според мене.
  Сепак Ајфонот во моментот е единствениот премиум уред се друго се тракаташки...
  Џабе пробуваат телефони со свиткани дисплеи или без базели и сл... самото чуство во рака на истите е како Џамбо играчки...
  Квалитет Шутка :).


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Оли нели го плати ајфонот 1000 евра? Како сега 650$? Не ме интересира колку е некаде каде јас не можам да го купам. Нели го купуваш овдека.
  По мене ни еден телефон не вреди 1000+ евра...но секој со свое мислење.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Tomislav96, dino_bt, mushovlae и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Да, да тој без безели многу се гребе и витка за разлика од тој Jet што ваљда некој го купил, ко од Кушадаси стрит да е.
   
  На dino_bt, Ace и RagingDemon им се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  за фаца дааа и ептен е квалитетно напраен, ама друже бета ос ите што одат со него ги забораваш, да го гледаш само како а си дал 800еу некако не ми оди.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: