Google Pixel

Дискусија во форумот 'Google Pixel' започната од gug1, 4 окт 2016.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Screenshot_20161004-185701.png

  lepotan

  Гугл денеска ги престави своите нови 2 телефона, Pixel XL и Pixel.

  Нема стерео. Пишав претходно и пак ќе пишам, ко кинеска копија на ајфон е.


  [​IMG]

  Спецификации,

  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 5 окт 2016
  На goran, христијан, zokimk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Како ја викавме онаа линијата дебела доле?
  А Демоне?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  хмм пази уште 8мм нагоре за бак хоум и мулти, хахаххах

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Мене искрено 6Р ми е преубав уред, многу ми се свиѓа грпката со камерата како ја решија. Според мене, ова е како некој да се начукал на бадел и го реализирале првиот концепт. Не читав многу, само што влегов дома ама тоа што го проширија стаклото надоле има некоја функција или?
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Од секогаш HTC заебувале со безелите, порано се правдаа дека имало драјвер за звучникот доле па морало, ама сега!?

  Губете се!
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  А бе телефонот има грд дизајн тешка Кинезарија изгледа,оценета е камерата со највисока оцена од оние што јас не ги почитувам, ( ве молам без ЈТ клипови од камерата оти смартфонот не е камера и дисплеј)хардверот не е лош базелите не ги коментирам ама како што реков нексусите па и овој секогаш се во средна класа на телефони...
  Ценатааа хахаха 650$ а најскапиот 850$... а бе Лудаци...
  И после Ајфонот бил скап и преценет уред Ај сега да видам некој да зуцне :).
  А тие изолирбанот линиите од позади нема коментар за нив :)...
  А тоа затемнетото кај даилерот итн итн ...
  Што се брука гоогле само неуспешни хардвер приказни праве...
  Затоа Аппле уште долго ќе царува во Премиум сегментот баш заради ваквата смешна конкуренција... а целиот Андроид сегмент воде натаму...
  Најискрено за Жал...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bobi25, Pane-G и filipkir им се допаѓа ова.
 7. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Многупати не сум се согласувал со твоите поранешни постови, ама овој пат се согласувам 100% со тебе. Стварно катастрофа се новиве телефони од гугл.
   
 8. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Изолирбанд бе оли, заборави ли? Чекај уште да видиме дали у живо ќе се осеќа како лепен изолирбанд како кај ипхонето. А како ја викавме испакнатоста на камерата Оли? :)
  Помал е од ипхоне

  едитирано од модератор.
   
  Изменето од модератор: 4 окт 2016
 9. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Камерата му е оценета со највисока оценка од сите телефони на dxomark, да видиме што ќе испадне
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  дизајн свемирски. кога ќе го видам на прв поглед на втор не ни покушавам хехе


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bobi25, Ilija, Bumblebee и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: