Google Pixel 2 со најдобра камера според DxO Mobile

Дискусија во форумот 'Фотографија' започната од Callidus, 5 окт 2017.

 1. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  DxO го тестираа iPhone X кој е рангиран на второ место заедно со Huawei Mate 10 Pro според вкупен резултат со 97 поени, а на прво место за фотографии со 101 поен, 1 поен повеќе од Galaxy Note 8 и Huawei Mate 10 Pro.

  [​IMG]

  Во моментов ранг листата на DxOMark Mobile изгледа вака:

  1.
  98
  Google Pixel 2 (photo 99 / video 96)

  2.
  97 Apple iPhone X (photo 101 / video 89)
  97 Huawei Mate 10 Pro (photo 100 / video 91)

  3.
  94
  Apple iPhone 8 Plus (photo 96 / video 89)
  94 Samsung Galaxy Note 8 (photo 100 / video 84)

  4.
  92
  Apple iPhone 8 (photo 93 / video 90)
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Се мислам дали ќе го ретестираат пикселот откако ќе го активираат процесорот шо им е за фотки со новиот апдејт и колку ќе смени при крајниот резултат, колкави ќе се подобрувањата.
   

Сподели преку: