НОВО Gboard тастатура од Гугл за ИОС

Дискусија во форумот 'iOS' започната од zokimk, 12 мај 2016.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Интересна тастатура и интересно прво за ИОС ја пуштија. Сега за сега достапна само на US Store. Кој ја пробал нека напише искуство...
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Noc 32, MacedonianBoy, NikS и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Swiftkey добро работи на иос?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Fleksy ти е уба за иос.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Alexx му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Swiftkey нема кирилична поддршка...


  Оваа флекси не е лоша :)

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 13 мај 2016
  На KakoDaNe и Bumblebee им се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Oд оргиналната тастатура на епл подобро, амин..

  Иначе ова ептен интересно е со Gboard.. :)
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208

  Се ќе напраат, само да придобијат уште некој епл корисник :) До сега малце податоци за анализирање имаа, па уште малку повеќе да грабнат
   
  На христијан и zokimk им се допаѓа ова.
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Баш така...да собираат што повеќе податоци што пребаруваат иос корисници и тоа од било која апликација..јбг од тоа прават пари.
   
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Па тоа е гугл де :) имаат цел мобилен ос за да прават пари од твоите податоци
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Да. Затоа и постои бедплатен андроид нели . Ама сепак идејата им е супер google search интегриран во тастатура, мора да им се признае хаха.
   
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Одлично е, не велам не :)
   

Сподели преку: