Garmin Mobile XT 5.00.0 за UIQ3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 10 дек 2008.

 1. sotirropi

  sotirropi Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  да точно така покажува на некои кординати во англија.меѓутоа кога се насочувам и кон македонија пак ми кажува дека нема мапа.имам п1 без екстерен гпс па се надевав дека ке можам барем мапите да ги видам без да купувам гпс.инсталацијата активирањето кракувањето на гарминот и на мапите се направени. ме буни ова no map.дали значи дека мора да купам екстерен гпс само за да видам мапа
   
 2. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Како што веќе 100 пати сме кажале нема да покаже мапа додека првпат не се поврзе со сателити. Значи ќе мораш да си земеш ГПС ако сакаш да го користиш гарминот.
   
 3. sotirropi

  sotirropi Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ок фала многу
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Да мора некако да те лоцира за прв пат.
   
 5. levak

  levak Нов член

  Член од:
  4 фев 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  p1i i wayfinder bluetooth

  Moze nekoj da mi kaze dali p1i koj odi so wayfinder bluetooth modul moze da raboti so garmin xt posto kaj mene ne moze da go pronajde.
   
 6. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Проследи го ДОБРО упатството напишано тука и мислам дека нема да имаш проблеми со Гарминот

  http://forum.gsmmkd.com/showpost.php?p=18340&postcount=22

  Поздрав и пиши што си постигнал. За повеќе инфо и проблем (доколку имаш) постирај во таа тема.
   
 7. levak

  levak Нов член

  Член од:
  4 фев 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Probav uste nekolku pati. Ne moze da go pronajde bluetooth modulot na wayfinder. Sigurno stanuva zbor za nekoja nekompatabilnost. Nekoj drug sovet ili da menjam software.
   
 8. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Потрошив многу време пробувајќи да најдам решение за твојов проблем. Доколку си 100% сигурен дека добро го изработуваш SW.UNL фајлот тогаш дефинитивно се работи за некомпатибилност на уредот со апликацијата. Дојдов до информација дека Гармин апликацијата не е компатибилна со Hollux M1000 Bluetooth GPS и мал број други модели. За жал не најдов инфо кои се тие мал број други :S
   
 9. levak

  levak Нов член

  Член од:
  4 фев 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Cekor po cekor vnimatelno i toa povekje pati. Taka da sigurno i mojot ured vleguva vo toj mal del na modeli :). Ke preminam na tomtom. Vo sekoj slucaj blagodaram.
   
 10. amplifiers5

  amplifiers5 Нов член

  Член од:
  7 сеп 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  kako da mu dadam update za makedonija slegnav AdriaRoute_2.3 kako da go stavam vo mob?
   

Сподели преку: