Flash (.swf) анимации и игри на вашиот UIQ3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од AceofSpades, 15 јан 2009.

 1. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Ако ги следите инструкцииве ќе можете да играте флеш игри на вашиот телефон(P990/W950/W960/P1/M600).
  Најпрво инсталирајте го прикачениот флеш плагин.
  Потоа содржината на trybuymod ставете ја во c:/resource/apps (со помош на caps switch и xplore.
  Рестартирајте го телефонот и во D:/Documents ставете .swf фајлови.
  Во Multimedia сега ќе ви се појави Flash Files и преку тоа може да отварате флеш фајлови. Со ова може да се играат скоро неограничен број флеш игри кои нормално се со прилагодлива резолуција, така да секоја флеш игра од нет би требало да се игра на телефон. Јас пред 10 минути го инсталирав ова и пробав 3-4 игрици и супер ги работи. Не беа захтевни, ама кога ќе доистестирам ќе пишам дали работи со добар фрејмрејт.
   

  Прикачени податотеки:

 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Иј закон ... добра стварчица ... негооо може ли со ова да се користат како позадина или скрин сејвер (.swf) анимации ??? и дали може барем да се гледаат ?
   
 3. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Колку што разгледав до сега мислим дека Не може. Ова само имплементира флеш плагин во вградениот веб броусер. Работата е што се отвараат локално, од меморијата на картичка фајловите, а не системски-т.е со системско препознавање на .swf фајловите. Не знам дали ме разбра ама мислим дека сум у право за ова....

  А да се гледаат .swf анимации може, така јас го тестирам сега.
  Пробав Jewel Quest работи супер. Stylusot се користи како маус:D
   
 4. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Сеа за сеа не може... Али не за долго... :) FULL FLASH SUPPORT значи не flash lite туку FULL FLASH поддршка за UIQ WILL BE RELEASED SOON:!!!:
   
 5. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  незнам зошто кај мене не работи отвора веб :( и ако побарам игри пи пишит нешо да ги зачувам во филе манагер
   
 6. sumi

  sumi Нов член

  Член од:
  7 јул 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам P1 како можам да стигнам до C: на телефеонот ?
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Преку File Manager.
   

Сподели преку: