Firmware W20i Zylo со македонски јазик

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од Teod, 2 апр 2013.

 1. Teod

  Teod Нов член

  Член од:
  2 апр 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Барам firmware R7CA061 брендирана верзија на Т -мобиле со македонски јазик за SE W20i - Zylo или постарата верзија R7CA058 , може и било која верзија со SE_EUROPE , јазичен пакет .
  Имам еден куп МК.lng фајлови кои не успевам да ги активирам пошто се регион и фирмвер зависни, го флешовам телефонот 20 тина пати , со нови cust.xml, сменив CDA , пробав SEUS и трикови со промена на верзија и регион , пробав со WotanService, само ми ги потроши кредитите додуша ми ја даде верзијата ама без мак. јазик , од Сеус ги имам апдејт фајловите арно ама со декриптерот ги распаковав и ги имам во raw верзија , но енкриптерот не дава употреблива верзија итд. ...нема што не пробав ама мак. јазик не успеав да инсталирам.
  Инаку се работи за еден телефон кој беше со брендирана верзија на Т-Мобиле и кој успешно го дебрендирав и си работи ама сега нема македонски јазик .
  Ако некој има било каква верзија за Зајло со македонски јазик молам аплоад
  Поздрав

  Упс сега видов имало тема за побарување фирмвер, постирав таму
   
 2. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Тешко дека ќе најдеш освен ако не си направиш сам т.е. Да си преведеш сам некој ланг фајл. Пробај тие што ги имаш македонски јазици да ги замениш со некој друг јазик. На пример, mk.lng да го преименуваш со некој што го имаш во телефонот

  Sent from my LT22i using Tapatalk 2
   
  На Teod му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Teod

  Teod Нов член

  Член од:
  2 апр 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  @D@v!d_P5yCh0
  Благодарам за одговорот, но и тоа не успева , на пример mk.lng , го преименувам во bg.lng и во hr.lng и флешувам , ама тогаш и хрватски и бугарски се губат од менито. А превод не мора да правам бидејќи имам оригинален мак.јазик екстахиран од SEUS апдејтот
  Основен проблем е што не може да се брише фајл каj CID 81 / Red туку само да се преименува/запише, нема delete/read опција.
  Проблемот во суштина се решава веднаш ако можам да избишам фајл, треба да се избрише languages.dat а јас само може да го преименувам/препишам , но при рестарт costumize.xml така не ми прави нов .dat филе туку го користи стариот , а таму јазиците се пријавени под друг код и не успева.
  Единствен начин е Brown/Blue CID 81 ама тоа е дури и поголема мака да се изведе.
  Како било Зајло телефонот сега е пре ефтин и застарен да не речам пет пари , ама инаетот е голем и затоа се занимавам со ова.
   
 4. Teod

  Teod Нов член

  Член од:
  2 апр 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Реков инает , и ете бидна нов фирмвер и мак. јазик пак во менито плус и телефонот е дебрендиран.
  Решено, Омниус има се па дури и македонски стар софтвер, финтата е да знаеш да најдеш ,Вотан не остави баш некој впечаток, па го препорачувам Омниус серверот како подобар.
  Ако некој има сличен проблем нека пише.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T

Сподели преку: