F.A.Q. HTC One X, One S и One V - се за нив во овој под-форум.

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Alfa Mobil Team, 15 апр 2012.

 1. Скарфејс

  Скарфејс Активен Член

  Член од:
  17 мај 2008
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  46
  Поени од трофеи:
  28
  Колку ке ме чини промена на екран на Htc ONE V...?
   
 2. macko_^

  macko_^ Член

  Член од:
  28 јан 2009
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво, сакам да ве прашам, вреди ли да се купи ХТЦ Оне Х (имам можност да го земам за 250еур со една год гаранција од вип) и ако не, што би предложиле за околу 20 000ден? Гледам доста луѓе се пожалија во темава па да си прашам пред да е касно
   
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  за 20.000 денари можеш да си земеш Ајфон 5 р-сим(заклучен) или Ајфон 4с неверлок.


  Sent from my S4 using Tapatalk 4
   
 4. macko_^

  macko_^ Член

  Член од:
  28 јан 2009
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Проблемот е што често патувам по европа па морам да менувам сим картици ради интернетот (покрај разговор го користам како хотспот) и заклучен ајфон не би ми вршел работа, а 4ката е релативно постар (и екранот е помал за навигација) и галакси ноте 2 ми се врти низ глава околу 350 еур се нови, може и тој да влезе во потесен избор... Ако сакате предложете ми проверена мобилара (во инбокс нормално) од каде што можам да купам навистина нов телефон и кои си стојат зад гаранцијата бидејќи не сум од Ск па да ги знам подобро.
   
 5. leonard

  leonard Нов член

  Член од:
  12 дек 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Како да инсталирам FM Radio на Htc One X со at&t софтвер ?
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  zemav eden htc one x, ima problem so sim card, stavame i flasteri i sve nekje i nekje ne ja prima resenie ?
  --- надополнето: 11 јуни 2014 во 14:32 ---
  zemav eden htc one x, ima problem so sim card, stavame i flasteri i sve nekje i nekje ne ja prima resenie ?
   
 7. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Врати го од кај што си го земал :)

  Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
   
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  posle 7 sloja na flaster vrz karticata, prima ja

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 9. jovce.

  jovce. Активен Член

  Член од:
  8 авг 2010
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  46
  Поени од трофеи:
  28
  Дали знае некој колку пари е екран за ONE V?


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: